Skocz do zawartości
Forum

pigułka ellaone


Gość olena222

Rekomendowane odpowiedzi

Gość olena222

Witam,
Proszę o odpowiedź czy jest możliwość zajścia w ciążę po stosunku przerywanym, jeden dzień po okresie i zażywając po 3 godzinach tabletkę Ellaone? Bardzo się stresuję gdyż jest to mój drugi cykl po poronieniu i nie jestem jeszcze gotowa na kolejną ciążę. Długość cykli nie jest mi znana ze względu na poronienie. Wiem tylko tyle że ostatnia owulacja miała miejsce dokładnie 12.06. (testy owulacyjne + ostry ból jajnika) a miesiączkę po tym dostałam 23.06. Proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza

Zadaniem antykoncepcji awaryjnej jest opóżnienie owulacji. Skuteczność takiej antykoncepcji zależy od wielu czynników, np. tego kiedy odbyto stosunek, kiedy zażyto tabletkę, od regularnosci cykli.

Pigułki antykoncepcji awaryjnej nie są w 100% skuteczne. Istnieje bowiem możliwość, że do owulacji doszło przed zażyciem pigułki antykoncepcji awaryjnej. Największe szanse powodzenia daje zażycie pigułki antykoncepcji awaryjnej możliwie jak najszybciej po odbyciu stosunku bez zabezpieczenia, co w Twoim przypadku nastąpiło. Dlatego prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest na minimalnym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Gość violetd

prawdopodobieństwo jest malutkie, nie powinnaś się martwić. Zabezpieczajcie się jeśli nie chcesz zajść w ciązę. A zamiast testów owulacyjnych bardziej polecałabym tester na ślinę np Afrodytę, bo jest wielokrotnego użytku i przez to bardziej się opłaca.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...