Skocz do zawartości
Forum

Zapomniana tabletka, jakie ryzyko?


Gość dsfsaf

Rekomendowane odpowiedzi

Biorę tabletki Novynette.
Opakowanie zaczęłam w poniedziałek, tabletki zażywam o 17.
W poniedziałek wzięłam.
We wtorek również.
Przypomniałam sobie we czwartek o 10.30 od razu przyjęłam zapomnianą tabletkę, kolejną wzięłam o stałej porze.
W poniedziałek odbyłam pełny stosunek.
Jakie jest ryzyko ciąży, wiadomo, że nikt mi z fusów nie wywróży ale boję się i chciałabym wiedzieć czy moja panika jest uzasadniona, czy ryzyko jest bardzo duże.

Odnośnik do komentarza

Zabezpieczałam się 7 dni, co więcej mam zamiar robić to do końca cyklu.
Rzeczony stosunek odbył się w poniedziałek tj. dwa dni przed pominięciem.

Antykoncepcja awaryjna-to pierwsze czego szukałam ale niestety ellaone nie było (albo przynajmniej tak mi powiedziano w żadnej aptece w mojej mieścinie...w jednej chyba były ale nie sprzedano mi jej ponieważ "ich sytuacja prawna nie jest jasna") Poszłam więc szukać recepty i co? do żadnego lekarza się nie dostałam-byłam nawet w szpitalu ginekologicznym ale pani w recepcji nie dość, że patrzyła na mnie jak na dzi*wkę to jeszcze stwierdziła, że to "nie jest nagły wypadek, u nich się leków PORONNYCH nie wypisuje" złapałam lekarza na korytarzu, powiedział, że pewnie nic się nie stało ale mam zrobić test za 14dni a antykoncepcji po mi nie wypisze bo...bo nie. Czuje się spławiona przez ludzi, którym powinnam móc zaufać.

Odnośnik do komentarza

Niestety pierwszy stąd moja obawa. Czy ryzyko o którym mówi ulotka jest tak wysokie, czy po prostu producenci rozważają każdy wypadek chociażby w takiej sytuacji miałaby zajść jedna kobieta na tysiąc.
Dodam, że tabletki stosuje regularnie od dwóch lat.
Już drugi tydzień spać nie mogę. W poniedziałek robię test.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...