Skocz do zawartości
Forum

Skuteczność tabletek a biegunka


Gość Magdamam problem

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Magdamam problem

Witam stosuje tabletki antykoncepcyjne od pol roku ale tydzien temu 20 minut po wzieciu tabletki dostalam biegunki,nie wzielam jeszcze jednej tabletki,bo nie bylam pewna czy ta sie wydalila czy jeszcze nie,nastepnego dnia wzielam o zwyklej porze tabletke jak zawsze.Wczoraj wspolzylam z moim partnerem i on doszedl we mnie nie mielismy prezerwatywy,czy jest jakas szansa na ciaze?Boje sie ze ta jedna tabletka sie jednak wydalila i zepsula cala prace tabletek... Dodam jeszcze ze mam torbielowatosc jajnikow ale nie wiem czy to ma jakies znaczenie.

Odnośnik do komentarza

Jezeli byla to tabletka z tego "srodkowego" tygodnia, czyli 8-14 to nawet gdyby biegunka spowodowala wydalenie tabletki antykoncepcja jest zachowana wiec spokojnie. Jesli chodzi o tabletke z innych dni moze byc potrzebne dodatkowe zabezpieczenie. Przy czym napisalas ze po 20 min od wziecia tabletki mialas biegunke, niesadze aby w tak krotkim czasie tabletka mogla zaczac sie wchlaniac wiec spokojnie...

Odnośnik do komentarza

Jezeli tabletka została rzeczywiscie wydalona z uwagi na biegunke to należałoby się zabezpieczać przez kolejne 7 dni gdyż istnieje ryzyko zajścia w ciążę. Aczkolwiek tak jak napisałam wcześniej - nie wydaje mi się aby w tak krótkim czasie tabletka mogła przebyć cały przewód pokarmowy itp
"Boje sie ze ta jedna tabletka sie jednak wydalila i zepsula cala prace tabletek... " - tak to jest przy tabletkach, niestety jedna tabletka a właściwie jej brak może wszystko popsuć. Mam nadzieję, że u Ciebie ta sytuacja niczego nie popsuje...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...