Skocz do zawartości
Forum

Zbyt wcześnie przyjęta tabletka antykoncepcyjna


Gość agutka05

Rekomendowane odpowiedzi

witam!mam problem:zażylam pierwsza tabletke z nowego opakowania po 6-dniowej przerwie zamiast po 7-dniowej.zawsze zaczynam nowe opakowanie w czwartek a tym razem pierwsza tabletke zarzylam w srode.Czy po skonczonym opakowaniu mam zrobic tak jak zawsz 7-dniowa przerwe?i przyjac pierwsza tabletke 8-dnia z nowe opakowania?

Odnośnik do komentarza

Zażywaj teraz tabletki normalnie, a po skończonym opakowaniu zrób 7-dniową przerwę. Tylko w ten sposób zabezpieczysz się przed ciążą. Zabezpieczenie nie jest mniejsze, gdy za szybko przyjmiesz tabletki (to może chyba rozregulować cykl o kilka dni), ale jeśli zażyjesz tabletkę o jeden dzień za późno to ochrona przed zapłodnieniem jest zmniejszona. Pamiętaj o tym. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Nurtuje mnie pytanie... miewam bardzo nieregularne miesiączki i dwa dni temu rano delikatnie zaczęłam krwawić( było to ok 4 dni przed planowanym okresem, aczkolwiek występuje on bardzo różnie i ciężko przewidzieć kiedy dokładnie jest to pierwszy dzień) i wzięłam pierwszą tabletkę antykoncepcyjną na drug dzień i dzisiaj miesiączki nie widać i mam wątpliwości czy wówczas się ona zaczęła czy to tylko plamienie. Od kiedy tabletki będą mnie zabezpieczać ( jeśli nie był to pierwszy dzień miesiączki) ? Czy wystąpi ona podczas brania tabletek czy dopiero w dniu przerwy...?

Odnośnik do komentarza

...mialam identyczna sytuacje x lat temu i tez nie bylam pewna, czy to byla miesiaczka czy tez plamienie, bo wystepowaly one u mnie bardzo roznie;
to normalne, ze po wzieciu pierwszej tabletki miesiaczka (lub plamienie) znika; pojawi sie dopiero w czasie 7 dniowej przerwy; od tej pory twoj okres powinien zawsze pojawiac sie w przerwie miedzy kolejnymi opakowaniami;
moj ginekolog powiedzial mi, ze tabletki skutecznie ''zabezpieczaja'' po miesiacu stosowania...

Odnośnik do komentarza

Witam,
mam mały problem i bardzo proszę o pomoc...
Miewam bardzo nieregularne miesiączki, także ciężko zaplanować pierwszy dzień krwawienia. Już wcześniej brałam tabletki Y.. i wszystko odbywało się normalnie. Jednak miałam 2 miesiące przerwy. Teraz 8.09 miałam ból brzucha i wystąpiło bardzo delikatne krwawienie, także wzięłam wieczorem pierwszą tabletkę (wydawało mi się, że to okres mimo że wystąpił ok 5 dni za wcześnie , ale jak wspomniałam bywa bardzo nieregularny) po wzięciu tabletki 8.09 wieczorem, rano 09.09 nie było śladu po okresie... i zastanawiam się czy to była miesiączka czy plamienie... Moje pytanie, czy jeżeli nie był to okres tylko plamienie to od jakiego czasu tabletki Y.. będą mnie zabezpieczały i nie będę musiała stosować innego zabezpieczenia? I czy miesiączki teraz już nie dostanę, aż do momentu 4 tabletek placebo...?
bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza

dziewczynki mam takie pytanie odnośnie tego co pisałam... Bo Y... działa od pierwszej tabletki (jeśli jest wzięta w 1. dniu cyklu) lub po 7 dniach(2-5 dnia cyklu) ale o tym jak się zażyje za wcześnie nic nie jest napisane... i nie wiem czy po 9 dniach zażywania muszę się zabezpieczać dodatkowo jeżeli nie byłby to pierwszy dzień cyklu w którym zażyłam pierwszą tabletkę tylko jakieś plamienie...?

Odnośnik do komentarza

Witam

Brałam tabletki o godzinie 20 czasu zimowego, przestawiliśmy się na czas letni a ja kompletnie o tym zapomniałam i tabletki brałam normalnie o 20 ale czasu letniego, czyli o 19 czasu zimowego. Czy tabletki działają tak samo ? czy mogę je zażywać o 20 czasu letniego ?
pomocy..

Odnośnik do komentarza

Czesc,
Mam pewne watpliwosci. Poobliczalam sobie wszystko i niby powinno byc w porzadku, ale wole sie upewnic.
16 dnia brania tabletek pomylilam sie i pomyslalam, ze nie wzielam 15. Natychmiast przyjelam dwie naraz. Po chwili przeliczylam wszystko raz jeszcze i okazalo sie, ze pomylki nie bylo, w efekcie wzielam tabletki 16 i 17. Nastepnego dnia nie wzielam kolejnej tabletki, dopiero kolejnego, przyjelam 18 i tak az do do 20, do dzis. Teraz nastepuje 7-dniowa przerwa.
Moje pytanie: czy ochrona jest zachowana? Czy ryzyko zajscia w ciaze w najblizszych dniach, tych przed okresem, jest wieksze? Czy powinnam wziac tabletke z nowego opakowania aby dokonczyc 21-dniowy okres brania tabletek? Czy przerwa ma byc krotsza czy dluzsza?

Dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza

17 marca przyjelam tabletka 72h po i dostalam okres okolo 20 marca. pozniej, 15 kwietnia znow przyjelam tabletke 72h po i stwierdzilam, ze lepiej zaczac brac znow tabletki antykoncepcyjne. 19 kwietnia zaczelo sie plamienie, wiec pomyslalam, ze to poczatek okresu i zaczelam przyjmowac tabletki, jednak okres jako tako sie nie zaczal, zostalo tylko plamienie (normalnie mam regularne krwawienie). czy oznacza to, ze nie jestem chroniona przd ciaza (nadal biore tabletki)? dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam,

Zazywam lek Yaz i pomylily mi sie dni tygodnia. Zapomnialam wziac ostatniej (czwartej) tabletki placebo i zamiast tego rozpoczelam nowe opakowanie. Czy moge miec z tego powodu jakies problemy (z krawieniem lub zmniejszona ochronna przed ciaza)? I czy powinnam zwyczajnie kontynuowac przyjmowanie tabletek z nowego opakowania?

Kasia

Odnośnik do komentarza

Dostalam tabletki anty po raz pierwszy, miałam je wziąć w pierwszy dzień okresu. Okres planowany (mam regularny) miał być 2 dni temu. Wieczorem ok 18 zauwazylam brązowe plamienie, tak właśnie zaczyna się u mnie każda miesiączka, uznalam wiec ze jest to pierwszy dzień cyklu i o 19 wzielam pierwsza tabletkę, zrobiłam to o takiej optymalnej godzinie żeby później zawsze pamiętać . niestety następnego dnia okazało się ze nie mam żadnego krwawienia ani nawet plemienia, wzielam jednak kolejna tabletkę żeby nie przerwać działania. Dzisiaj nadal nic.... Czy mam dalej brać tabletki? Czy przestać i wziąć jak pojawi się krwawienie? Czy to może juz ta pierwsza tabletka zastopowala krwawienie? Czy antykoncepcja będzie aktywna? Jestem dziewica, pierwszy stosunek odbede 14go września, zależy mi na tym aby tabletki działały przez ten tydzień od 14 do 19 września
I jeszcze co do przerwy w braniu na miesiączkę : tabletkę pierwszą wzięłam 20 sierpnia, tabletek jest 21 czyli skończą się 4 września, wtedy 7 dni przerwy na miesiączke czyli do 10-11 września a potem zaczynam nowe opakowanie tak? Czyli zostaną mi 3-4 dni do stosunku na nowo rozpoczętym opakowaniu, czy ochrona będzie pełna??

Odnośnik do komentarza
Gość autorka tematu

poprawiam drugą część tematu bo źle wyliczyłam

tabletkę pierwszą wzięłam 20 sierpnia, tabletek jest 21 czyli skończą się 9 września, wtedy 7 dni przerwy na miesiączke czyli do 16 września a potem zaczynam nowe opakowanie tak? moj chłopak moze przyjechać zza granicy i mam miec pierwszy stosunek 14go wrzesnia. Nie ma innej opcji. Czy mogę nie robić przerwy na miesiączkę i brać dalej tabletki?

Odnośnik do komentarza

A co miala zastopować tabletka skoro okresu nie bylo? Plamienie to nie okres.Jak konczysz opakowanie po przerwie od razu bierzesz nastepne.Powinnaś robic przerwy na miesiaczki tak jest zalecane.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Dodam jeszcze,ze jak sie zaczyna brać tabletki to krwawienie moze występować nawet w trakcie cyklu lub w ogole nie wystapic. Tak do 2 miesiecy brania potem powinno sie unormować. Powinnaś zrobic przerwę tak jak mowie po co robic sobie dodatkowy problem?

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza
Gość autorka tematu

nie chcę robić przerwy w braniu tabletek ponieważ wypadnie ona w terminie kiedy spotykam sie z moim ukochanym. Nie widzieliśmy się 2 lata, jasne że dojdzie do stosunku, chcę być w tym czasie chroniona
to będzie nasz pierwszy wspólny raz, nie chcę zeby był jakiś obrzydliwy przez moje krwawienia z przerwy w braniu tabletki :// rozumiesz....

Odnośnik do komentarza

Oczywiscie ze rozumiem i nie tylko Ty masz taki problem. Jesli tak bardzo chcesz mozna tzn. przesunąc krwawienie przez nie robienie tej przerwy ale to ryzykowne zwlaszcza w zaczynaniu antykoncepcji hormonalnej.Zrobisz jak uwazasz.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Witam

Mam pytania odnosnie brania tych tabletek, biore juz je dosc dlugo lecz mam nietypowa sytuacje. Wczoraj zostaly mi 4 tabletki do konca opakowania lecz jak zauwazylam ( z powodu przeprowadzki) moje ostatnie 4 tabletki w opakowaniu lekko sie pokruszyly. Wczoraj normalnie wzielam ta pokruszona tabletke jednak obawiam sie ze moga one nie miec juz tak dobrego dzialania. Pomyslalam zeby wziac do konca te 4 pokruszone tabletki i zaraz po ich skonczeniu nie robic przerwy tylko rozpoczac kolejne opakowanie (wtedy mozna potraktowac te 4 dni, ze nawet jesli tabsy dobrze nie dzialaja to jest to taka wczesnjiejsza przerwa ktorej chyba nie powinno byc w trakcie brania opakowania). Nie wiem tylko co teraz z tymi 4 dniami kiedy biore te pokruszone tabletki - czy jestem zabezpieczona. ( Z chlopakiem kochalam sie dzien przed wzieciem tej pokruszonej tabletki) .
Bardzo prosze o porade .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...