Skocz do zawartości
Forum

Pominięcie kilku tabletek antykoncepcyjnych


Gość paulina101

Rekomendowane odpowiedzi

Witam otoz moja sytuacja wyglada nastepujaco: biore pigulki Daylette ( 24+ 4 tabletki placebo). W pierwszym tygodniu zapomnialam o jednej tabletce i przyjelam ja nastepnego dnia jak sobie przypomnialam. Przez roztargnienie zapomnialam tez o dwoch pigulkach z drugiego tygodnia( lecz nie dwie pod rzad) ale rowniez przyjelam je kolejnego dnia jak tylko sie zorientowalam. W 3 tygodniu ( minal ponad tydzien od ostatniego pominiecia tabletki) doszlo do stosunku. Czy jest ryzyko zajscia w ciaze w takiej sytuacji? I czy przed kolejnym blistrem powinnam zrobic ta 4 dniowa przerwe czy ja pominac i od razu zaczac kolejne opakowanie? Bardzo prosze o szybka odpowiedz.

Odnośnik do komentarza

Kiedyś też stosowałam te tabletki. I z tego co pamiętam, to nie robiło się żadnej przerwy. W trakcie brania tych tabletek placebo występuje okres. Moim zdaniem nie powinnaś robic zadnej przerwy, bo akurat te tabletki stosuje się jednym ciągiem, bez robienia przerw, czyli po tych tabletkach placebo, przyjmuje się już nowy blister. A co do ciąży, to jeśli nie doszło do wytrysku w środku, to nie powinnaś się martwić. Podczas brania antykoncepcji hormonalnej są bardzo małe szanse na zajscie w ciazę nawet jesli zostanie pominieta jakaś tabletka.Dla wlasnego spokoju możesz wykonać test ciazowy w pierwszym dniu miesiączki.

Odnośnik do komentarza

Mialam na mysli te cztery tabletki placebo jako przerwe bo wtedy wystepuje krwawienie a pytam o to poniewaz przeczytalam gdzies ze w takiej sytuacji po 24 bialych tabletkach powinnam od razu zaczac nowy blister-bez 4 zielonych tabletek. Dodam ze podczas stosunku doszlo do wytrysku i tu moje pytanie - czy w tej sytuacji czyli spoznilam sie z wzieciem wiecej niz jednej tabletki nadal obowiazuje ta zasada ze tabletke nalezy przyjac jak najszybciej i przez tydzien zabezpieczac sie dodatkowo ? W tym przypadku tydzien od tej trzeciej przyjetej z opoznieniem tabletki.

Odnośnik do komentarza

A kiedy masz miec te 4 dni z tabletkami placebo? Ja bym na Twoim miejscu wziela tabletki tak jak trzeba, normalnie. Czyli dokończ blister, i po tych tabletkach placebo zacznij nowy blister. Bo jeszcze zaburzysz sobie okres. Jak mi sie zdarzyło nie przyjac tabletki bo zapomnialam to brałam na następny dzień tylko jedna. Nie brałam jakichś podwójnych dawek. Jeśli masz taki problem że zapomina Ci się, to koniecznie ustaw sobie przypomnienie jakieś w telefonie na tą konkretną godzine o ktorej bierzesz tabletke, to pomaga :-) A dodatkowo zabezpieczać się nie musisz, wystarczy tylko że Twój partner bedzie uważał zeby nie skonczyc przez ten czas w środku :P

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj mam pierwsza placebo i postanowilam ze normalnie wezme te cztery placebo i dopiero wtedy zaczne nowy blister. Tez mysle ze to najrozsadniejsze wyjscie. Tabletki biore od prawie dwoch lat i nigdy wczesniej nie zdarzylo mi sie o zadnej zapomniec wlasnie dzieki przypomnieniu w telefonie ;) a teraz az o trzech zapomnialam, sama nie wiem jak to sie stalo... bralam na drugi dzien podwojna dawke poniewaz tak w ulotce przeczytalam wiec chyba powinno byc ok. Nadal jednak sie zastanawiam czy jesli doszlo do stosunku i chlopak skonczyl we mnie to czy mozliwe ze jestem w ciazy ?

Odnośnik do komentarza

Witam.
Od 2 lat biorę tabletki antykoncepcyjne. Nigdy wcześniej nie zdążyło mi się, żebym zapomniała o przyjęciu tabletki. W czwartek (23.10) powinnam zażyć ostatnią tabletkę z listka. Zapomniałam o tym i wzięłam ją dopiero 24h później, czyli w piątek (24.10). Przed pominięciem dawki ostatni stosunek odbyłam we wtorek (21.10). Wczoraj tj w niedzielę (26.10) odbyliśmy z partnerem stosunek. Jedynym płynem jaki dostał się do mojego organizmu to płyn Coopera. Reszta stosunku była w prezerwatywie i w niej tez doszedł mój chłopak. Dzisiaj powinien pojawić się okres. Czy jeśli tak będzie, znaczyło to będzie, że nie ma możliwości abym była w ciąży?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...