Skocz do zawartości
Forum

Antykoncepcja hormonalna a obawy


CJ93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 21 lat. Odkąd zaczęłam dojrzewać (czyli od 15 roku życia) , miałam nieregularne miesiączki, podejrzewano u mnie nawet PCOS. Dostawałam wówczas Luteinę doustnie. Miałam wiele niechcianych objawów - tycie, mdłości, osłabienie itd. Sama odstawiłam hormon - po jakimś czasie od odstawienia, organizm zaczął funkcjonować poprawnie. Miesiączki stały się regularne, cykl długi bo po ok. 41 dni, ale regularny. Odkąd współżyję, cykl jest regularny i trwa 32/33 dni. Jednak po niezbyt dobrych wspomnieniach z przeszłości, panicznie boję się przyjmowania jakichkolwiek hormonów, dlatego ciężko mi się przekonać do antykoncepcji hormonalnej. Dotychczasowa metoda antykoncepcji to prezerwatywa, i stosunek przerywany (przy czym jestem świadoma, że powszechnie jest on uznawany za nieskuteczny, a wręcz nie można go nawet nazywać metodą antykoncepcji, choć z własnego doświadczenia uważam, że będąc świadomym własnego ciała i ciała partnera, można w ten sposób uniknąć ciąży przez lata). Chciałabym jednak, abyśmy mogli w pełni cieszyć się sobą aż "do samego końca". Nie lubię kondomów, ponieważ nie są w 100% satysfakcjonujące. I tutaj moje pytanie. Czy mam podstawy do tego, aby aż tak obawiać się antykoncepcji hormonalnej? Czy niechciany objawy pojawiają się tylko u niektórych kobiet, czy są powszechne? Jakie są szanse na to, że to mnie ponownie spotkają skutki uboczne przyjmowania hormonów?

Odnośnik do komentarza

Powiem Ci tak sama biore hormony od ponad 2 lat i niestety dopadlo mnie niechciane tycie ale walcze z tym:) Obawy ma wiele kobiet bioracych anty takze sama nie jestes ale nie kazdza sie tak tym przejmuje wiesz coś za coś. Masz dobrą ochronę to i jakies skutki moga sie pojawić. Co do prezerwatyw to co Ci tak bardzo tam przeszkadza? Z gumkami tez mozna wytrzymac i tez moze byc przyjemnie.
Musisz sama sobie uświadomić ryzyko,skutki uboczne itp. bo to sie kazdej z nas moze przytrafic bioracej hormony. Mozesz tez zabezpieczać sie naturalnie bez "chemii" ale chyba wiesz ze to zawodne?

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza
Gość Endorfinka

no ja brałam tabletki ale niestety skutki uboczne były na tyle uciążliwe że musiałam odstawić hormony, u mnie pojawiały się plamienia, które trwały miesiąc, do tego tycie... Ale w sumie to kwestia tabletek, bo tak naprawdę wybierasz trochę poomacku, metodą prób i błędów

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...