Skocz do zawartości
Forum

Sposób przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych a ich skuteczność


Sasik

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie skuteczności tabletek antykoncepcyjnych. Tabletki przyjmuję od miesiąca, każdego dnia o stałej porze. Koleżanki jednak nastraszyły mnie że w moim przypadku nie są one skuteczne, ponieważ nie przyjmuję ich prawidłowo.
Mam fobie przed przełykaniem tabletek, dlatego najpierw przez chwilę rozpuszczam je w ustach , a dopiero potem przełykam (raz tabletka niechcący mi wypadła i widziałam, ze była już biała- pozbawiona różowej otoczki) . Tak czy inaczej nawet jeśli czuję już w ustach posmak tabletki całość połykam i po chwili popijam wodą. Czy skuteczność rzeczywiście jest obniżona? Co powinnam zrobić w takim przypadku? Jeśli rzeczywiście w taki sposób parę tabletek można uznać za nieprzyjęte, to czy powinnam teraz zacząć od razu nowe opakowanie pomijając tabletki placebo ? ( biorę Vibin Mini)

Odnośnik do komentarza

Zastanawiam sie wlasnie nad zmiana, choć przy tych pigulkach swietnie sie czuje i nie mam skutków ubocznych . Zostało mi jeszcze jedno opakowanie i zastanawiam sie jak teraz zrobic. Czy jesli nawet tak do tej pory przyjmowane przez mnie tabletki nie sa skuteczne , to jak jest z cyklem przy nowym opakowaniu? Kiedy jestem chroniona? Czy po tym jak wezmę ostatnia tabletkę z ostatniego opakowania mam zacząć od razu nowe z pominięciem placebo ?

Odnośnik do komentarza

Myślę, że skuteczność jest zachowana tak czy owak.
Próbowałaś je najpierw skruszyć a potem przełykać?

Ja nie mam problemu z przełykaniem tabletek, ale czasami wiesz jak robię?
Podczas jedzenia najpierw przeżuwam pokarm i zaraz jak chce go przełknąć wkładam do ust tabletkę i dopiero wtedy połykam. Gwarantuję Ci, że nic nie będziesz czuć(tabletki) a ułatwi Ci to życie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...