Skocz do zawartości
Forum

Częste infekcje a basen


Gość Carea

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem, który notorycznie sie powtarza. Jak tylko pójdę na basen, to za chwile mam infekcję i muszę lecieć do lekarza po leki. Z basenu nie zamierzam zrezygnować. Co zrobić, jak i czym się wzmocnić? W grudniu wyjeżdżam do ciepłych krajów, czyli na zmianę klimatu też obawiam się, że może być ciekawie.. Ma ktoś jakieś sposoby, bądź leki, które mogą zapobiec albo i może wzmocnić organizm?

Odnośnik do komentarza

Witam!
Problemem zwykle jest różnica temperatur woda/otoczenie, która sprzyja infekcji. Po sytuacji sprzyjającej zachorowaniu można w domu wieczorem profilaktycznie wdychać olejek eukaliptusowy lub tymiankowy(kilka kropli na wacik), który działa dezynfekująco zwłaszcza na wirusy i bakterie najczęściej odpowiedzialne za infekcję (paciorkowce i gronkowce). Profilaktycznie można wypłukać gardło różowym roztworem nadmanganianu potasu. Z doustnych suplementów potwierdzone działanie ma w zasadzie tylko sok z jeżówki.

Odnośnik do komentarza

moze warto zastosowac jakies probiotyki, niewiem o jakiej infekcji tu mowa, ale przypuszczam, ze skoro zadałas pytanie na forum ginekologia to chodzi ci o infekcje intymne. A wiec sprobój po kazdym pobycie w basenie zastosowac niewiem moze jakis lacibios femina lub lactovaginal albo zel provag

Odnośnik do komentarza

Tak właśnie chodzi o infekcje ginekologiczną :)
Właśnie lacibios mi nie pomaga. Spróbuję ten żel provag. To straszne jest, jak co chwilę infekcja, nie do wytrzymania.. Słyszałam, że warto na czas basenu włożyć tampon, czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Gość Endorfinka

tak tampon może pomóc tylko pamiętaj aby po wyjściu z basenu od razu go wyjąć, do tego probiotyk, możesz sp©óbowac sotować i taki do ustny i taki dopochwowy. dobrze byłoby też iśc do ginekologa i zrobić badania np wymaz

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...