Skocz do zawartości
Forum

Bromergon a tabletki antykoncepcyjne


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
proszę o pomoc lekarza. Z powodu hiperprolatynemii przyjmuję bromergon (2 do 3 tabletek na dobę). Powróciły mi miesiączki, ale są nieregularne. Czy mogę zacząć przyjmować tabletki antykoncepcyjne, żeby: 1) uregulować cykle, 2) w celu antykoncepcyjnym? I czy na ten czas mam odstawić bromergon czy nadal go przyjmować? Miałam roczną przerwę w przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych, wcześniej brałam bonadea (dwuskładnikowe, jednofazowe) i do takich chciałbym wrócić. Czy jest to możliwe i nie zaburzy mi hormonów, szczególnie prolaktyny?

Odnośnik do komentarza

No tak, z tym się zgodzę, że jeżeli będę miała brać pigułki anty to nie obejdzie się bez wizyty u lekrza, tylko chcę się wstępnie zorientować czy w moim przypadku (hiperprolaktynemia, przyjmowany bromegron) w ogóle można brać pigułki anty. Bo nie wiem czy jest sens wypisywać się z pracy, czekać 3-4 godziny w kolejce u lekarza, a potem dowiedzieć się, że nic z tego. Dlatego ponawiam pytanie i proszę o wyjaśnienie lekarza.

Odnośnik do komentarza

oczywście, wystarczy że klikniesz w ta zakładkę napiszesz w niej swoje pytanie (max 50 znaków) podasz e-maila i czekasz zazwyczaj góra 1 dzień na odpoweidz eksperta, jak ekspert na nie odpowie to dostajesz wiadomosc na e-maila.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...