Skocz do zawartości
Forum

Wkładka antykoncepcyjna i zanik miesiączki


Gość Dove

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Podczas ostatniej wizyty u ginekologa lekarz bardzo zachęcał mnie do założenia wkładki jaydess. Tłumaczył że jest to wg niego najlepsza metoda antykoncepcji na świecie. Bez ryzyka, bez komplikacji, bez boleśni, bez przeciwwskazań. Jednak czy rzeczywiście tak jest? Lekarz wspominał o zaniknięciu miesiączki (''która psuje każdą imprezę'')- czy jej zanik nie ma wpływu na nasz organizm, na późniejsze próby zajścia w ciąze, na wygląd i zachowanie ( w końcu tu chyba chodzi także o hormony)? Chciałabym się dowiedzieć czy jest to naprawdę tak idealny produkt-Dodam że mam 19 lat, współżyję nieregularnie, sporadycznie. Jest więc sens wydawać 1000zł +ceny wizyt u lekarza (1 wizyta ok 130zł, a tu dochodzą badania, założenie wkładki, wizyty kontrolne) ?

Odnośnik do komentarza
Gość Rudzik84

powiem Ci że dziwnego masz lekarza.... wkładka nie jest obojętna dla organizmu i akurat zanik miesiączki jest tu najmniejszym problemem... Po pierwsze nie każdy organizm ją toleruje, po drugie może powodować stany zapalne, po trzecie możesz mieć potem problemy z zajściem w ciążę.
Wkładka owszem jest wygodna i u niektórych kobiet jak najbardziej się sprawdza, ale to nie takie hop siuuu. Zastanów się poważnie na tym, poczytaj opinie innych kobiet które miały wkładki. Jesteś młoda więc zastanów się czy warto ryzykować, jest wiele innych metod antykoncepcji

Odnośnik do komentarza

Moja znajoma miała i teraz ma piękną córcię z zaskoczenia (wkładka jej wypadła). Moja siostra miała założoną na 2 dni i kazała sobie ją wyciągnąć bo nie mogła wytrzymać z bólu. Ale za to kuzynka ma i sobie chwali. Tylko ja nie wiem jak potem jest z zajściem w ciążę po dłuższym stosowaniu tej metody.

Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko kocha się za nic.

Odnośnik do komentarza

To dodatkowo metoda na dlugi czas w zaleznosci od rodzaju moze to byc nawet do 5 lat ponoc. Zastanow sie bo ja slyszlam,ze moga wystepowac nieregularne,nagle krwawienia,moze wkladka wypasc,jest to bolesne gdy sie przesuwa. Nie wiem sama co sadzic o tej metodzie bo mam pewne zastrzezenia. Jestes mloda wiec nie doradzalabym na razie.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Dziękuję bardzo za te rady :) Pomogły mi podjąć decyzję o rezygnacji z tego produktu... ;) Zbyt dużo bólu, ryzyka a skuteczność- Angela325 uświadomiła mi że podobna do innych metod antykoncepcji...
Zrozumiałam też że lekarz 'jest do wymiany'. -Wpierw namawiając mnie na tabletki antykoncepcyjne, potem zachęcając do wkładki 'bez wad i wyrzeczeń' .
Dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Gość kicia12344

Ja mam tą wkładkę od roku krwawienia dalej są , nawet się wydłużyły , 2 razy miałam zapalenie jajnikòw teraz mam znowu zapalenie jakieś teraz będę mieć morfologię i nie zadługo usg bo tych nitek przy badaniu Pani ginekolog nie czuje , prawdopodobnie urządzenie wypadło . Mam 20 lat i odradzam Ci tej wkładki . Lekarz mi ją doradził właśnie jak tobie szmery bajery , po włożeniu tej wkładki straciłam przytomność i bòl był nie dowytrzymania przez tydzień , pòźniej sporadycznie bolał no i często krwawiłam ehhh ja bardzo żałuje . Same problemy .

Odnośnik do komentarza

Witam mam taki problem Lekarz usunal mi wkladke Mirena 2 dni po (tak mi sie wydaje ) dniach plodnych. czy moglam zajsc w ciaze? jesli nie to jak powinnam teraz liczyc dni lub od kiedy cykl mi sie zaczál? Dodam ze kilka nie przed wyjeciem wspolzylam. Bardzo proszé o odpowiedz i z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...