Skocz do zawartości
Forum

Nieregularne i skąpe miesiączki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój problem polega na bardzo nieregularnym miesiączkowaniu. Raz jest co 20 dni, innym razem co 30, 34. Do tego krwawienie jest bardzo skąpe. Praktycznie występuje tylko podczas oddawania moczu, wypróżniania. Mam problemy jelitowe, zespół złego wchłaniania, prawdopodobnie spowodowany zakażeniem bakteryjnym jelit (nie mogę tego spr.bo lekarze odmawiają wydania skierowania, mam tylko zażywać Xifaxan, którego jeszcze nie mam) Zatem, czy problemy menstruacyjne mogą być spowodowane problemami jelitowymi?

Odnośnik do komentarza

Radziłabym Ci również wziąć pod uwagę zakażenie grzybicze jelit - jego objawem również mogą być problemy z menstruacją. Dlaczego lekarze odmawiają skierowania? Czy byłaś z tymi problemami u ginekologa? Na uregulowanie miesiączki może przepisać Ci np. progesteron. Ale jak najbardziej należy wziąć pod uwagę też te problemy z jelitami, przyczyny mogą być różne

Odnośnik do komentarza

Infekcja grzybicza odpada. Miałam robioną kolonoskopię i gastroskopię, badania te nie potwierdziły grzybicy. Lekarz odmówił wydania skierowania twierdząc, że musi to być zakażenie bakteryjne ponieważ wszystkie inne choroby u mnie zostały już wykluczone. U ginekologa jeszcze nie byłam. Czy lekarz może przepisać mi te tabletki ''od ręki'' czy musi mnie badać.

Odnośnik do komentarza

Jesli ci chodzi o ginekologa to pewnie na regulacje zapisze ci anty. I jesli bedzie to dobry lekarz to najpierw bedzie kazal ci porobic badania i dopasuje ci tabl. Do twoich hormonow. Ale z reguly lekarze tego nie robia i zapisuja bez tych badan.

Odnośnik do komentarza

jeżeli bedziesz miala nieregularne miesiaczki to przt zajsciu w ciaze moze byc problem, np. zeby miedzy innymi tez wyliczyc dni płodne itp.
Dlaczego nie chcesz pojsc zeby uregulowac miesiaczki? Ginekolog to tak jak kazdy inny lekarz. Nie gryzie. :)

Odnośnik do komentarza

w sumie to nie wiesz co Ci dolega bo nieregularne mieisączki mogą mieć klika przyczyn... aby je rozwikłać musisz isć do lekarza. Możesz mieć zaburzenia hormonalne , endometriozę lub co innego. Na pierwsze dwa dostaniesz na pewno anty. Czy zapisze ci od ręki tego nie wiem ale moim zdaniem powinnaś dać isę zbadać, zrobić cytologię, bo inaczej to takie leczenie po omacku

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...