Skocz do zawartości
Forum

Betadine a probiotyk


Gość barbarcia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dostałam od lekarza globułki dopochwowe betadine na zapalenie pochwy. Po zakończeniu kuracji mam brać probiotyk doustnie i dopochwowo. Nigdy nie przyjmowałam żadnych osłonowych leków i nie za bardzo ufam w ich skuteczność,dla mnie to tylko zysk dla firm farmaceutycznych. I tu moje pytanie - czy mam rację czy coś sobie ubzdurałam? Czy probiotyk po kuracji tym lekiem faktycznie jest potrzebny?? Co w przypadku gdy jednak nie zdecyduję się go zażywać? Dziękuje za odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Gość SpecDsProbiotykow

Stosując betadine również dajesz zarobić jakiejś firmie farmaceutycznej.
Lek Betadine po zastosowaniu dopochwowo uwalnia jod który działa na bakterie, grzyby, wirusy i niektóre pierwotniaki, także bakterie Lactobacillus, które są "strażnikami" czystości pochwy. Zapewniają odpowiednie ph,w którym patogeny nie mogą się rozwijać.Jeśli braknie "dobrych" bakterii środowisko pochwy staje się podatne na infekcje.Probiotyki to nic innego jak właśnie "dobre" bakterie które na nowo zasiedlają nabłonek.

Odnośnik do komentarza

jeśli nie stosujesz probiotyków to możesz wyrządzić sobie wiele złego. Grzybice pochwy ciężko się leczy, bo nie zawsze działają leki... poczytaj wypowiedzi dziewczyn o tym jak ciężko się ją leczy i przez jak długi okres czasu muszą z nią walczyć... zapewniam Cię że lepiej dać zarobić firmie farmaceutycznej i mieć spokój niż skończyć z grzybicą

A dragon whisper her name,
on the east.
You win, or you die.

Odnośnik do komentarza

Nie dasz zarobić producentom probiotyków, to wspomożesz producentów leków na grzybice a do tego masz kolejne leczenie na głowie, bo w wyjałowionej florze bakteryjnej bardzo łatwo mnożą sie patogeny. Dlatego stosowanie probiotyków to nie nabijanie komus kasy tylko dbanie o własne zdrowie i komfort. Z dopochwowych polecam Lactovaginal, skuteczny, szybko działa bo w miejscu podania, nie jest reklamowany w TV więc nie nabijasz im kabzy, za to polecany przez lekarzy i farmaceutów.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...