Skocz do zawartości
Forum

Nietrzymanie moczu po porodzie


Gość młodaszczęśliwamama

Rekomendowane odpowiedzi

Gość młodaszczęśliwamama

co możecie poradzić na problem z nietrzymaniem moczu? nigdy nie miałam takich problemów a teraz niedawno po porodzie pojawiły się.. jest to duuuuży dyskomfort.. możecie sobie tylko wyobrazić... a już nie mówiąc o tym że moja kochana córeczka wymaga ode mnie stałej opieki - jest cudowna! cały czas chciałabym jej poświęcić.. :)

ale wracając do temtu czytałam trochę o problemienietrzymania moczu - niby to takie normalne po porodzie..

dziewczyny pomóżcie!!!!!!!!!!!!!!!!!!11

Odnośnik do komentarza

spróbuj poćwiczyć mięśnie kegla. Np jak robisz siusiu zatrzymaj na chwilę mocz, policz do 3 i dalej się załatwiaj.
To samo jak siedzisz spróbuj tak jakby spiąć się tam w środku ( przepraszam za takie określenie ale nie wiem jak to inaczej opisać)

Odnośnik do komentarza

Jak masz duży problem z nietrzymaniem moczu, to koniecznie trzeba iść do lekarza i się zdiagnozować. Z całą pewnością ćwiczenia nie zaszkodzą, warto też zaopatrzyć się w specjalistyczne wkładki, które uchronią przed wyciekaniem moczu i pochłoną brzydki zapach. Z własnego doświadczenia polecam Tena Lady

Odnośnik do komentarza

Myślę , że temat jest nadal aktualny dla wielu z nas, więc  jeszcze się wypowiem w temacie. Po ciąży pojawił się u mnie problem z  nietrzymaniem moczu, ciężkości i ucisku w okolicy miednicy. W codziennym funkcjonowaniu bardzo mi to przeszkadzało. Z tym problemem trafiłam do SCM clinic do doktor Niewęgłowskiej . Po badaniach okazało się , że po porodzie doszło u mnie do obniżenia narządów rodnych. Pani doktor zastosowała u mnie pessary ginekologiczne, proste rozwiązanie, które przyniosło mi ulgę jeszcze tego samego dnia. Szczerze polecam. Teraz wzmacniamy mięśnie dna miednicy i czekam na zabieg.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...