Skocz do zawartości
Forum

Odczulanie a ciąża


Gość magdalena0

Rekomendowane odpowiedzi

Gość magdalena0

Cześć,
Jestem uczulona na kurz. Miałam brać szczepionkę, ale zaszlam w ciążę. Co teraz? Czy odczulanie i dzidziuś w brzuchu się wykluczają? Bo słyszałam, że lekarze są podzieleni jeśli chodzi o tę sprawę. A może któraś z was odczulała się w czasie ciąży i może mi powiedzieć jak to wpływa na dziecko. Oczywiście zdrowie maluszka jest dla mnie najważniejsze, ale alergia jest bardzo uciążliwa i dlatego chciałabym mieć pewność, że muszę z niej zrezygnować.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Nie wolno się w ciąży odczulać. Sama szczepionka dziecku wcale nie zaszkodzi, ale jakbyś zasłabła lub zaczęła się dusić, to musieliby Ci podać lek, który mógłby by już być dla dziecka niebezpieczny. Ja przerwałam odczulanie. Zdrowie mojego malucha było dla mnie ważniejsze. Dziś cieszę się ze szczęśliwego macierzyństwa.

Odnośnik do komentarza

Ogólnie w ciąży odradza się przyjmowanie leków, jeśli absolutnie nie ma innego wyjścia. Może jakoś przemęczysz się z alergią do rozwiązania. A w międzyczasie może zmienisz trochę swoje środowisko domowe i przystosujesz do swojej dolegliwości? Pozbądź się z domu dywanów, zasłon i innych rzeczy, które gromadzą i przetrzymują kurz. Sprzątaj przynajmniej raz w tygodniu i nie zapominaj o takich "zakamarkach" jak żaluzje czy inne miejsca, gdzie kurz gromadzi się w dużych ilościach. Pozdrawiam cieplutko :)

Odnośnik do komentarza

Witaj. Ja jestem strasznym alergikiem. Mam uczulenie nawet na własne włosy. Kiedy zaszłam w ciążę, przestałam się odczulać. Zgodzę się z wpisami poprzednimi. Zdrowie i bezpieczny rozwój dziecka to priorytet. Przez okres ciąży nic mi się nie stało. Starałam się wystrzegać alergenów i nie prowokować sytuacji, w których mogłam się gorzej poczuć. Jeżeli bardzo męczą cię napady alergii, to przystosuj otoczenie wokół Ciebie, tak byś mogła spokojnie funkcjonować. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...