Skocz do zawartości
Forum

Koszmary nocne u dzieci


Gość zuzannan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
od pewnego czasu mam ogromne zmartwienie. Otóż mój kilkuletni syn budzi się często w nocy z płaczem lub krzykiem. Śnią mu się koszmary. Gdy się obudzi płacze tak głośno, że słyszę go z pokoju obok, a wtedy od razu przychodzę, staram się go uspokoić i utulić do snu.

Nie wiem, gdzie leży przyczyna tego stanu, chciałabym mu jakoś pomóc, ale nawet nie zawsze wiem, jak go uspokoić, gdy budzi się nocy z płaczem. Czuję się bezsilna, nie wiem, co zrobić, żeby pomóc mojemu dziecku?

Odnośnik do komentarza

Bardzo możliwe, że koszmary twojego dziecka są spowodowane niedoborem magnezu, to właśnie jeden z jego objawów. Dawaj dziecku produkty bogate w magnez lub kup jakiś suplement diety z magnezem. Ważne jest, żeby ten magnez rozpuszczał się dopiero w jelitach, a nie w żołądku (zapytaj o to w aptece).
Jeśli to nie pomoże, to myślę, że powinnać udac się z dzieckiem do psychologa. Może ma jakieś problemy, o których Ty nawet nie masz pojęcia?
Trzymaj się, pozdrawiam cieplutko

Odnośnik do komentarza

Witam,
Moje dziecko ma mary nocne. Najczęściej pojawiają się późno w nocy. Czasami krzyczy do mnie, przychodzi do naszej sypialni.

Najlepszym sposobem na koszmary dziecka jest uwolnienie go od wszelkich stresów. Proste rozwiązania najczęściej działają cuda. Unikaj filmów, programów telewizyjnych, w których króluje przemoc i gwałt. Jeśli Twoje dziecko będzie miało nadal koszmary nocne, skonsultuj się ze specjalistą.

Pozdrawiam i życzę spokojnych snów:)

Odnośnik do komentarza

Witaj,
Gdy moje dzieczko miewało częste koszmary próbowałam z nim rozmawiać i dowiedzieć się, że może coś złego się wydarzyło o czym nie mam pojęcia i tak to odreagowuje. Niestety miałam rację... Okazało się bowiem, że mój 7-letni synek jest zastraszany w szkole przez starszych kolegów, którzy go terroryzowali, zabierali mu różne rzeczy i grozili. Gdy zgłosiłam całą sprawę dyrektorowi, a tych młodocianych przestępców usunęli ze szkoły mój syn poczuł się bezpiecznie i koszmary się skończyły. Spróbuj porozmawiać ze swoim dzieckiem, może w jego życiu też dzieje się coś niepokojącego. Możę zobaczył coś co go przestraszyło. Jeśli nie otworzy się w trakcie rozmowy z Tobą spróbuj skorzystać z pomocy psychologa. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Koszmary miewamy wszyscy, zarówno dorośli jak i dzieci. Ich częstość może zależeć od wielu czynników zarówno psychicznych, osobowościowych jak i społecznych. Problemem wielu rodziców jest odróżnienie koszmarów od innego bardzo częstego zjawiska we wczesnym dzieciństwie - lęków nocnych, które nota bene z ogólnie pojętym lękiem mają niewiele wspólnego. Można o nich przeczytać tutaj https://www.sleepexpert.pl/post/l%C4%99ki-nocne-koszmar-dla-rodzic%C3%B3w
W opisanym przypadku nie jest oczywiste z czym mamy do czynienia - najpierw spróbowałabym określić z czym problem, bo postępowanie w obu przypadkach będzie zdecydowanie odmienne. Tekst linka

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...