Skocz do zawartości
Forum

Cukrzyca ciążowa


Gość magdalena0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jestem w 26 tygodniu ciąży i ostatnie wyniki badań potwierdziły, że mam ckurzycę ciążową. Jestem załamana! Nie wiem nic o tej chorobie, ani jak się prawidłowo odżywać, zawłaszcza będąc jeszcze w ciąży, ani jak się samej badać, ani ile razy dziennie... Do tego bardzo boję się, że ta choroba zagraża dziecku.

Czy jest tu ktoś z podobnym problemem? Proszę o wsparcie!

Odnośnik do komentarza

Nie przejmuj się tak. Cukrzyca ciążowa to bardzo częsta choroba atakująca przyszłe mamy. Pewnie wykryto Ci ją podczas kontrolnego badania krwi. Uwierz mi, leczy się ją bardzo prosto. Zazwyczaj wystarczy odpowiednia dieta i przestrzeganie pewnych reguł. Musisz bezwzględnie zrezygnować z tłustego mięsa, słodyczy, cukru, białego pieczywa, miodu. słodkich owoców (np. z bananów i winogron), tłustego mleka i alkoholu. Choć alkohol pewnie odstawiłaś na początku ciąży. Jedz o stałych porach, najlepiej 5-6 posiłków dziennie. Ostatni zjadaj tuz przed snem. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza

Nie martw się. Jeśli będziesz się prawidłowo odżywiała nic nie grozi ani tobie, ani dziecku. Moja przyjaciółka też miała cukrzycę ciążową. Urodziła zdrowego dzidziusia i sama też się czuje dobrze, a niedługo po porodzie cukrzyca znikła. Myślę, że powinnaś poprosić lekarza, żeby dał ci wykaz tego, co możesz jeść i tego, czego musisz unikać. I nie stresuj się tak, bo tym możesz bardziej zaszkodzić dziecku. Teraz najważniejszy jest spokój:)
Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego

Odnośnik do komentarza

Spokojnie! Tylko nie panikuj! Cukrzyca ciążowa pojawia się u wielu przyszłych mam i na szczęście zanika po porodzie. Sygnałami tej choroby jest wzmożone pragnienie, częstsze i obfitsze oddawanie moczu, obecność cukru w moczu i poczucie zmęczenia.

W cukrzycy ciążowej nie stosuje się doustnych leków przeciwcukrzycowych, jedynie w skrajnych przypadkach zaleca się podawanie insuliny. najważniejsza w leczeniu cukrzycy ciążowej jest dieta. Polecany jest nabiał, ryby, mięso, warzywa, razowe pieczywo, kaszę gryczaną, jaglaną, mniej słodkie owoce.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...