Skocz do zawartości
Forum

Problemy ze snem w ciąży


Gość daria8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem w ciąży z drugim dzieckiem. Dotychczas nie miałam większych problemów. Nie dokuczały mi nudności ani wymioty, a nawet moje zachcianki i huśtawki nastrojów, nie były tak uciążliwe, jak za pierwszym razem. Niestety pojawił się inny problem.

Od trzeciego miesiąca ciąży (a jestem już w piątym) mam poważne problemy z zasypianiem. Jeśli nawet uda mi się zasnąć, to zazwyczaj budzę się w nad ranem (4 - 5 rano) i nie mogę już dłużej spać. Wiem, że taki tryb życia może niekorzystnie wpłynąć na rozwój dziecka.

Mój ginekolog odradził mi zażywanie jakichkolwiek pigułek nasennych, bo mogą one negatywnie oddziaływać na maleństwo, dlatego zwracam się z zapytaniem do wszystkich kobiet, które kiedyś miały podobne problemy. Może mogłyby polecić mi jakieś delikatne herbatki ziołowe, które rozwiążą problem bezsennych nocy.

Odnośnik do komentarza

Również miałam problemy ze snem w czasie ciąży. Więc mogę Ci polecić przede wszystkim tak: wywietrz pokój przed snem, nie pij za dużo, żebyś nie musiała wstawać w nocy do toalety. Weź ciepłą kąpiel (posiedź w wannie do 15 min.), połóż się do łóżka (ale nie za wcześnie), zapal delikatne światło i włącz spokojną muzykę albo poczytaj książkę. I pamiętaj o odpowiedniej pozycji do snu - najlepiej na lewym boku (szczególnie w 3 trymestrze).
Jeśli chodzi o ziółka to raczej bym nie polecała, w ciąży lepiej nie stosować żadnych ziółek.
pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość bogusława73

Hej,
Jestem w ciąży od 8 tygodni. Już mam problemy ze snem. Nie wiem czy stresuję się nadejściem pierwszego dziecka bądź to przypadłość typowo kobieca. Słyszałam, że u niektórych kobiet problem pojawia się w pierwszym trymetrze ciąży. W ten sposób organizm reaguje na wszelkiego rodzaju stresy. Przyszłe mamy często zamartwiają się, czy wszystko będzie dobrze, czy będą dobrymi mami, czy dadzą radę finansowo. Słyszałam, że aby zapobiec bezsenności w ciąży, należy jeść banany, orzechy i migdały przed snem. Aby im zapobiegać trzeba wzbogacić swoją dietę o składniki zawierające magnez, potas, wapń i witaminy B. Czy ktoś ma podobne problemy do mnie? Czy istnieje dieta na bezsenność?

Odnośnik do komentarza

Cześć,
Ginekolog na pewno miał rację odradzając pigułki nasenne, bo bywają uzależniające. Poza tym w ciąży w ogóle trzeba unikać przyjmowania leków. Dlatego ja na problemy z zasypianiem w ciąży stosowałam domowe sposoby. Kąpiel i wyciszenie przed snem a do tego szklanka ciepłego mleka z miodem i zasypiałam szybciej. Jeśli chciałabyś herbatkę ziołową to może melisa? Działa chyba uspokajająco. I odradzam spanie w ciągu dnia, bo to może być przyczyną problemów zaśnięcia w nocy. Spokojnych snów :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...