Skocz do zawartości
Forum

Co na rozstępy po porodzie i obwisły brzuch?


Gość laurad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Jestem w 9 miesiącu ciąży i mam na brzuchu bardzo duże rostępy. Czy to oznacza, że one pozostaną również po porodzie? Zdaję sobie sprawę, że brzuch po porodzie będzie obwisły, ale po jakimś czasie chyba to się unormuje? Zastanawiam się tylko nad tymi rozstępami. Co stosowałyście po porodzie na rozstępy i obwisły brzuch? Czy istnieją w ogóle jakieś skuteczne sposoby na pozbycie się ich?
Dodam tylko, że mam naprawdę duży brzuch, chociaż nie przytyłam dużo. Przez całą ciążę stosowałam kremy na rozstępy. Proszę o jakieś porady, jak sobie radzić po porodzie, żeby wszystko wróciło względnie do normy?

Odnośnik do komentarza

Nie martw się tak:) ja zwykłym balsamem smarowałam brzuch i to tak na tłusto, aż był mokry i nie miałam żadnych rozstępów, ale niestety po porodzie dokuczał mi obwisły brzuszek. Postanowiłam rozprawić się z nim i gdy tylko po porodzie doszłam do siebie, ćwiczyłam dwa razy dziennie, najczęściej wykonywałam proste brzuszki. Teraz mój brzuch jest znów płaski. Myślę, że ćwiczenia po porodzie są najważniejsze. Powodzenia!!!

Odnośnik do komentarza

To ważne, żeby po porodzie się nie zaniedbać, ale właśnie jak tylko będzie się już dobrze czuło zacząć pracować nad zlikwidowaniem brzuszka... Na pewno ważne jest natłuszczanie brzucha w trakcie ciąży, gdy rośnie. Jest wiele kremów na rozstępy, ale istnieją też "domowe sposoby". Kiedyś słyszalam jak jakaś piosenkarka w wywiadzie mówiła, że poleca smarowanie brzucha masłem. A po porodzie to zdrowa dieta. Karmienie piersią "wyciąga" kilogramy, także pozwoli troszkę schudnąć, jednak nad jędrnością skóry musisz popracować sama. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witaj.
Skoro popularne kremy przeciwrozstępowe nie uchroniły Cię przed ich powstaniem to z pewnością masz bardzo podatną na rozstępy skórę. Muszę Cię zmartwić, gdyż rozstępy nie znikną same po porodzie. Aby zmniejszyć ich widoczność powinnaś stosować maści zmniejszające rozstępy bądź kremy na blizny. Rewelacyjne efekty daje laserowe usuwanie rozstępów. Jest to jednak zabieg dość kosztowny. Co do powrotu do dawnej kondycji po porodzie zalecane są ćwiczenia, które wzmocnią mięśnie brzucha. Pozwolą też na zniwelowanie fałdu skórnego. Zdarza się też tak, że wygląd ciała sam powraca do dawnej świetności, lecz zdarza się to dość rzadko.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...