Skocz do zawartości
Forum

Seks w ciąży


Gość magda0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Jestem w trzecim miesiącu ciąży. Z dzidziusiem wszystko dobrze (byłam tydzień temu u ginekologa), a ja też nie czuje się źle. Tzn. mam mdłosci od czasu do czasu, ale to chyba normalne. Chciałam spytać o seks. Czy możemy z mężem się kochać? Czy to nie zaszkodzi naszemu maleństwu? Jakoś nie miałam śmiałości porozmawiać o tym z lekarzem, chociaż wiem, że powinnam. Gdzieś czytałam, że trzeba unikać pozycji od tyłu? Czy to prawda? A może w ogóle nie wolno się kochać?

Odnośnik do komentarza

Cześć. Fajnie, że poruszasz tę sprawę. Ja też niedawno byłam w ciąży i też się krepowałam spytać. Wszystkie delikatne sugestie mojego męża zbywałam lub mówiłam, że to nie będzie dobre dla dziecka. Nic bardziej mylnego. Jak spytałam o to w końcu lekarza (a właściwie panią doktor, bo mężczyzny się wstydziłam), powiedział, że jeżeli tylko nie ma przeciwwskazań zdrowotnych, to on też nie widzi przeszkód. Seks w ciąży jest niezwykle przyjemny. Poza tym pogłębia więź, która łączy cię z mężem. Nie miej żadnych oporów. Przełam się w końcu.

Odnośnik do komentarza

Podobno nie tylko można, ale i trzeba, szczególnie w II i III trymestrze. Wtedy seks dobrze wpływa na drogi rodne i przygotowują do porodu. Poza tym stymulacja i orgazm nie szkodzą maluszkowi, a wręcz przeciwnie - wprawiają go w delikatne wibracje, więc jest to całkiem przyjemne. Więc kochać się można, o ile oczywiście przyszła mama ma na to ochotę - libido w ciąży skacze jak szalone.

Odnośnik do komentarza

Pewnie, że można. Ja czerpałam bardzo duża przyjemność z seksu prawie przez całą ciąże. Był on nawet bardziej przyjemniejszy niż normalnie, bo mąż był bardziej delikatny, a ja bardziej wrażliwa na bodźce. Kiedy brzuszek się powiększy, wybierzcie pozycje, w których mąż nie będzie naciskał na tą część ciała. Jeśli wystąpią jakieś komplikacje z ciążą, wtedy lepiej się powstrzymać od takich zabaw.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...