Skocz do zawartości
Forum

Wczesne objawy ciąży?


Gość anita2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Jak wcześnie można rozpoznać ciążę? Bo ja chciałabym wiedzieć już. Mam obrzmiałe piersi, czuję się senna i osłabiona. Czasem muszę szybko usiąść żeby nie upaść. To tak jakbym miała grypę, tylko nie boli mnie gardło, nie mam kaszlu, gorączki. Cztery dni temu powinien mi się zacząć okres (zwykle miałam go regularnie), ale zamiast niego boli mnie podbrzusze. Zrobiłam już test, a nawet dwa. Były negatywne, ale ja wciąż nie jestem przekonana. Bo co innego mogłoby się ze mną dziać? Raczej nie choruję. Może normalnie nie podejrzewałabym ciąży, ale ostatnio kochałam się z chłopakiem bez zabezpieczenia. Czy będę miała dziecko? Czy to możliwe, żeby to były objawy ciąży? Proszę o szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Witaj. Widzisz, większość objawów ciąży można zaobserwować dopiero po kilku tygodniach. Objawy, które Ty wymieniłaś, owszem, mogą świadczyć o ciąży, ale nie muszą. Powyższe dolegliwości mogą być spowodowane stresem. Jednak jak sama piszesz, uprawiałaś seks z chłopakiem bez zabezpieczenia. Jeżeli nie planujecie dziecka, to było to nierozważne. Żeby mieć całkowitą pewność zrób test, około 10 dni po stosunku. Wówczas uzyskasz pewniejszy wynik. Jednak test ciążowy może się mylić. Zupełną pewność zyskasz, gdy udasz się do ginekologa. Lekarz z pewnością powie Ci, czy jesteś w ciąży.

Odnośnik do komentarza

Z tego co słyszałam test ciążowy nie można robić wcześniej niż w dniu planowanej miesiączki, bo wtedy wynik nie jest pewny. Potem skuteczność jest dość duża. Zrób sobie jednak najlepiej test na ciążę z krwi w przychodni. Kosztuje więcej niż test kupiony w aptece, ale pewność jest 100%. Test wykrywa hormon HCG. Idź do przychodni i nie panikuj. Być może masz po prostu grypę. I następnym razem pamiętać o zabezpieczeniu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

4 dni to naprawdę niedużo. Opóźnienie miesiączki pewnie wynika z twojego stresu i zamartwiania się. Dwa negatywne testy to dość wyczerpująca odpowiedź, tym bardziej, że objawy, które opisujesz równie dobrze kwalifikują się do PMS i menstruacji. Uspokój się i spokojnie poczekaj na okres. Jeśli się nie pojawi, ponów test, ale już z krwi - wtedy będziesz miała pewność.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...