Skocz do zawartości
Forum

Nacinanie krocza podczas porodu


Gość 3 days

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w zeszłym miesiącu byłam na akcji prozdrowotnej w Śląskim Instytucie Matki i Noworodka i wykłady mieli lekarze pracujący w Instytucie. Wiele pytań było właśnie na ten temat. Położna mówiła, że jeśli rodząca powie, że chce ochronić krocze to oni robią co w ich mocy, żeby nie nacinać. Mówiła również, że jeśli się ktoś na ochronę zdecyduje to musi przygotowywać krocze jakieś trzy tyg przed porodem. Radziła żeby zdać się na personel bo one najlepiej wiedzą czy uda się ochronić krocze bo jeśli samo pęknie to może być bardzo źle.

Odnośnik do komentarza

Bardzo źle to oni odbierają porody. Krocze nacinają bez pytania po wyrażeniu zgody na "procedury medyczne". Ja składałam osobne oświadczenie, że nie wyrażam zgody na nacinanie i był to główny temat z konowałem, który oglądał mój poród. Oglądał, bo nie pomagał. Chciałam rodzić naturalnie, więc dranie zwlekali jak najdłużej, żebym osłabła i żeby tętno dziecka zaczęło spadać, "bo tu cesarka będzie".

Urodziłam sama naturalnie. Krocze lekko pękło, ale faktycznie przed porodem je przygotowywałam. Oczywiście każda kobieta jest inna , ale z własnych doświadczeń mogę śmiało powiedzieć, że nie ma żadnego porównania między lekkim naturalnie powstałym podczas porodu pęknięciem, a rozciętą raną wykonaną przez pseudosocjalistów.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...