Skocz do zawartości
Forum

Ropień jajnika a ciąża


Gość maryyram

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Chciałabym się dowiedzieć czy lekarz mógł nie zauważyć ew. ciąży? Chodzi o to, że 2 tyg po stosunku byłam u ginekologa na badaniu i usg ze względu na ból jajnika. Powiedział on, że jest to ropień jajnika.Dostałam antybiotyk, ale niestety w dalszym ciągu spóźnia mi się okres i mam podwyższoną temperaturę. I teraz się zastanawiam czy jeśli do tego była bym w ciąży to lekarz by to zauważył? ( od momentu 1 dnia ostatniej miesiączki minęły wtedy 4 tyg).

Odnośnik do komentarza

Robiłam, tylko że mam nieregularne cykle więc w moim przypadku mógł być niewiarygodny. Poza tym przy stosunku antykoncepcja była, tylko mały problem wyskoczył (zsuwanie prezerwatywy). Tak więc orientacyjnie zapytałam, bo zmartwiły mnie te antybiotyki

Odnośnik do komentarza

Witam!
Przede wszystkim proszę pamiętać, że ciążę w USG najwcześniej można zauważyć około 5 tygodnia (licząc od pierwszego dnia ostatniej miesiączki). W opisanej przez Panią sytuacji jak najbardziej mogło być zatem za wcześnie. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży proszę wykonać test ciążowy. W przypadku pozytywnego wyniku proszę natychmiast skonsultować się z lekarzem ginekologiem w celu oceny czy zalecona antybiotykoterapia może być także stosowana w ciąży.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...