Skocz do zawartości
Forum

Wybór kliniki a rodzaje porodu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałabym się dowiedzieć czy w państwowym szpitalu jest możliwość wyboru od razu porodu poprzez cesarskie cięcie czy to jest decyzja lekarza? Powiem od razu, że do porodu mam jeszcze bardzo dużo czasu, bo o ciąży dowiedziałam się niedawno...ale nie ukrywam, że myśl o porodzie naturalnym mnie przeraża :( z jednej strony słyszę opinię, że szybciej dochodzi się do siebie po naturalnym porodzie, ale z drugiej strony wszędzie czytam, że np gwiazdy czy sportsmenki (a chyba im najbardziej zależy na szybkiej regeneracji) decydują się na cesarskie cięcia... Inna sprawa, że one wszystkie rodzą tylko prywatnie... I mam dylemat, czy mimo wszystko rozważyć poród np, czy też ryzykować, że lekarz mi odmówi cięcia w państowywm szpitalu :(

Odnośnik do komentarza

To chyba w przypadku CC zupełnie nie ma sensu rodzić w państwowym szpitalu. Gdybym miała płacić tam to już wolę iść prywatnie, przynajmniej masz pewność, że będzie konfort i bezpieczeństwo i ludzkie traktowanie. Sama byłam świadkiem jak jeden ginekolog w szpitalu mówił do kobiet w ciązy, że on je traktuje jak samochody i nazywał "ciężarówki". Żenada i brak słów.

Odnośnik do komentarza

No niestety, nie był to wybitnie kulturalny jegomość :) ale odnośnie kosztów cały czas mam zagwostkę... czy orientujecie się czy są jakieś "oficjalne cenniki" NFZ? bo na stronach prywatnych klinik takie informacje są, niestety państwowych nie mogę znaleźć.... :(

Odnośnik do komentarza

Nicky, to już Twoja decyzja. Musisz przemyśleć wszystkie za i przeciw w każdej opcji. Jeśli masz na to fundusze radziłabym wybrać prywatną klinikę. A co do celebrytek to zawsze są tylko domniemania, jaki wariant wybrały. Na np jest informacja o tym, które gwiazdy rodziły u nich, ale cała reszta newsów to domysły plotkarskich portali :) Tak więc lepiej przedyskutuj swoje wątpliwości z ginekologiem, powinien Ci doradzić.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Przede wszystkim warto podkreślić, że cięcie cesarskie jest poważnym zabiegiem operacyjnym i powinno być wykonywane tylko z powodu konkretnych wskazań medycznych. Z tego też powodu w szpitalach państwowych nie ma możliwości wyboru metody porodu, a o tym czy są wskazania do cięcia decyduje lekarz położnik. Cięcia cesarskie na życzenie wykonywane są tylko w szpitalach prywatnych.

Odnośnik do komentarza

a ja radzę sprawdzić czy np w prywatnym, w ktorym byś chciala rodzić nie ma umowy w ramach nfz i czy nie możesz tam rodzić za darmo. wydaje mi się, że maja taka możliwość, ale to oczywiście zależy od tego kiedy masz termin i puli dostępnych porodow. ale warto sprawdzic

Odnośnik do komentarza

@nicky, wiem co czujesz, bo sama byłam w podobnej sytuacji rok temu :) Ja postawiłam na prywatną klinikę, tej w której ostatnio powiła swoje dziecię Beata Sadowska. Jeśli masz na to fundusze to bez cienia wątpliwości mogę Ci poleci takie samo rozwiązanie. Z cc nie będziesz miała problemu, a jak pojawią się jakieś komplikacje, to nie będą musieli transportować Ciebie ani dziecka do innego szpitala, bo mają u siebie OIOM dla dorosłych i noworodków!

Głowa do góry! Trzymam za Ciebie kciuki i daj znać jak już będziesz trzymała na rękach swoje maleństwo :)

Odnośnik do komentarza

po co wydawać krocia które można przeznaczyć potem na dziecko skoro można rodzić w szpitalu państwowym, poszukać takiego gdzie jest oiom, lub oddział neonatologii ... po narodzinach dziecka każda kasa się przyda, a niestety prywatne kliniki zdzierają kasę jak leci

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...