Skocz do zawartości
Forum

Rozszczep wargi i podniebienia u dziecka


Gość pesze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
moj syn i synowa przebywają za granicą, synowa urodziła chłopca 9 sierpnia, Alanka. Dziecko ma rozszczep wargi i podniebienia wiem, że to powinni zoperować, ale ona nie chce bo dziecko za małe a ja słyszałam ze im wczesniej tym lepiej. Czy powinna operowac od razu? Czy taki zabieg jest ryzykowny dla takiego malca?

Odnośnik do komentarza

z tego co wiem taki zabieg wykonuje się u malęńkich dzieci po ukończeniu 6 m-ca życia taki zabieg jak każdy inny jest w jakimś stopniu niebezpieczny i wiadomo że każda mama ma wątpliwości synowa powinna udać sie do lekarza specjalisty który wytłumaczy jej wszystko jak wygląda zabieg i co po zabiegu i może ją przekona a wnuczek jak dorośnie bedzie miał znikomą blizne im bedzie młodszy tym lepiej nie bedzie to aż tak widoczne a w przyszłości uniknie wielu przykrości ze strony "życzliwych" ludzi.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Czym szybciej tym lepiej.Moja siostrzenica byla operowana jak miala 3 miesiace,miala obustrony rozszczep warki i rozszczep podniebienia.Serce sie krajalo jak mala przechodzila pierwsza operacje majac tylko 3 miesiace,ale to tylko dla dobra dziecka.W ciagu roku mala miala 3 operacje lecz jeszcze wiele operacji przed nia.Korekta nosa,ust,podiebienie.nie ma na co czekac poniewaz dziecko rosnie w mgnieniu oka i tak samo w mgnieniu oka pojdzie do szkoly i maluch bedzie wysmiewany przez inne dzieci (wiadomo jak to dzieci).Takim maluchem trzeba jak najszybciej udac sie do specjalisty bo to nie jest rok leczenia lecz lata zanim dziecko bedzie maialo ladna buzke i ladnie bedzie mowilo ;) pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza

Witam!
Operacje rozszczepu wargi i podniebienia wykonuje się zwykle po ukończeniu 3 miesiąca życia dziecka. Zwykle jest to leczenie etapowe. Zbyt późne rozpoczęcie leczenia może ograniczać szanse na uzyskanie pozytywnego efektu w przyszłości. Synowa powinna postępować według wskazówek lekarzy pod których opieką przebywa aktualnie dziecko.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...