Skocz do zawartości
Forum

Amniopunkcja a wady genetyczne u płodu


Rekomendowane odpowiedzi

Jutro mam amniopunkcję.wcześniej przeprowadzone badania dają tragiczne dla dziecka wyniki.Nie wierzę już w szczęśliwe rozwiązanie.Co dalej jeśli amniopunkcja potwierdzi ostatecznie brak szans?Nie chcę- świadoma tragizmu schorzeń-takiego życia.Ani męczarni dziecka ani pełnego poświęcenia,bez nadziei na poprawę, życia naszej rodziny...Osoby,które bezpośrednio się nie zetknęły z takim dramatem niech darują sobie rady,bo nie są po tej ''drugiej stronie"

Odnośnik do komentarza

Dziękuję.Nie wiedziałam co dalej... A "dalej" wygląda tak:po potwierdzeniu strasznej diagnozy wynikami amniopunkcji u genetyka trzeba się skontaktować z wojewódzkim konsultantem ginekologicznym,który oficjalnie wyraża (lub nie)zgodę na wywołanie przedwczesnego porodu,potem przyjęcie do szpitala.Tam po podaniu dopochwowo tabletek oksytocyny czeka się na akcję porodową.Trafiłam na lekarzy i pielęgniarki z powołania-nie było zbędnych pytań,był szacunek i współczucie,pojedyncza salka...Przeszłam TO i....i żyję i choć wydawało mi się,że więcej już nie dam rady,że serce pęknie...-doceniam możliwość przerwania takiej nieszczęśliwej ciąży.Nie żałujemy z mężem podjętej decyzji,świadomi jak tragicznie musiałoby wyglądać życie całej naszej rodziny.Zaczynamy od nowa,z nadzieją,że takie nieszczęście nie może nas drugi raz spotkać.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za słowa wsparcia.Tak to była ta wada+obrzmienie dzieciątka trwające już kilka tygodni spowodowane prawdopodobnie jakimś wirusowym zapaleniem+wada serduszka.Mam nadzieję,że za jakiś czas będzie można takie wady wykrywać dużo szybciej.Poddając się amniopunkcji,brałam udział w badaniach nad alternatywną metodą wykrywania takich wad płodu.Wystarczy krew ciężarnej,eliminuje się więc zagrożenia powikłań po nakłuciu brzucha.Trwają porównania wyników otrzymanych z badania krwi z wynikami otrzymanymi przez zabieg amniopunkcji.Trzymam kciuki-na diagnozę nie czekałoby się do połowy ciąży, tak jak teraz....

Odnośnik do komentarza
Gość Załamana 3434

Joanno
Jestem w sytuacji bardzo podobnej do twojej.Również czekam na wyniki amniopunkcji i kto wie,czy nie przyjdzie mi stanąć przed podobną decyzją....Przyznaję,że jest to najgorsze,o czym w życiu przyszło by mi decydować.Zupełnie nie potrafię jeszcze trzeźwo do tego podejść.Ale oboje z mężem zgadzamy się co do tego,że ie damy rady z chorym genetycznie dzieckiem.Mam do ciebie pytanie-co jest dalej po tym,jak urodzi się już ...Tzn jak się terminuje.Co z ciałkiem?Jak to wszystko dalej wygląda?Jak to wszystko w ogóle wygląda?

Odnośnik do komentarza

Niewiele osób rozumie co czujemy w takiej strasznej sytuacji.Niewyobrażalne cierpienie.Podjęliśmy decyzję i nie było chwili wahania czy niepewności.U mnie skurcze wystąpiły po 5 godz i trwały jeszcze 5.Potem właściwie to były sekundy.Nie było właściwie parcia.Wszystko działo się samo.Malutka urodziła się martwa.Później ok 15 min narkoza i łyżeczkowanie łożyska.Pielęgniarka poprosi Cię potem o decyzję,co z ciałkiem.Są 3 opcje:zgoda na skremowanie szpitalne(w Olsztynie prochy trafiają na zbiorowy grób takich dzieciątek);kremacja we własnym zakresie lub wydanie ciałka i pogrzeb.My zdecydowanie wybraliśmy tę pierwszą możliwość.Mam wielką nadzieję,że te informacje okażą się zbędne ale i rozumiem Cię.Pomimo,że tliła się gdzieś we mnie malutka nadzieja to potrzebowałam czasu,żeby przemyśleć spokojnie i taką opcję,żeby wiedzieć,że ta decyzja jest słuszna.Kiedy miałaś amniopunkcję?Bardzo chciałabym Ci jakoś pomóc...

Odnośnik do komentarza

46 xy 1qh+ ,9qh+ [15] . Szczegolowa analiza cytogenetyczna ( rozdzielczosc 400 - 500 prazkow) wykazala:prawidlowykariotypmeski. W obszarze centromeru chromosomu 9 pary potwierdzono wystepowaniezwiekszonego regionu cheterochromatyny, widocznego w poprzednim badaniu kariotypu z biopsji kosmowki. Wyzsza rozdzielnosc prazkowa pozwolila na identyfikacje znacznego bloku heterochromatyczny rowniez w regionie centromeru chromosomu 1 pary- obie zmiany stanowia wariant polimorficzny nie maja znaczenia potologicznego. CO TO OZNACZA ????BO OD TEGO SAMEGO GENETYKA MIALAM DWIE ROZNE ODPOWIEDZI

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...