Forum Ciąża i dziecko

Domowe sposoby na stwierdzenie ciąży

~zdziwiona22

~zdziwiona22

witam. chciałam sie zapytać szczególnie ekspertów czy moge być w ciąży.... od pazdziernika nie biore tabletek, co misiac opóznia mi sie okres, ale go dostaje, byłam u ginekologa miesiac temu ale nic złego nie wykrył. kocham sie z mężczyzna ale najpierw wchodzi bez gumki ,dopiero po chwili zakłada gumke aby sie we mnie ze tak ujme nie spuścić bo narazie nie chce dziecka i on to szanuje, ale daje mu troche tej przyjemności, wiem ze to jest ryzyko daltego pisze....teraz okres znów mi sie opóznia i juz ponad tydzien, czy mogło dojść do zapłodnienia? zaznaczam ze nie robie testów ciążowych bo juz pare moich koleżanek okłamały i im nie wierze.... czekam na odpwiedz.... a własnie sa może jakieś sprawdzone domowy sposoby na test ciażowy,?bo czytałam o domowym teście babcinek że jeżeli nasika sie na lateks i beda na nim małe grudki to oznacza ze jest sie w ciąży?

~zdziwiona22

~zdziwiona22

zapomniałam dopisac ze boli mnie juz pare dni podbrzusze jakbym miala dostac okresu a go nie ma, po za tym od czasu do czasu pobolewa mnie tak chocby prawy jajnik,mam okropnie bolące piersi, i dziwny sluz z pochwy ktory ma od paru dni tak chocby zapach amoniaku...

~Mala__Mi

~Mala__Mi

A zdadź mi skąd te babcinki miay by mieć lateks????? Po za tym nie wierzysz testom a opiniom obcych osob, które Cię na oczy nie widziały tak????
Szansa na ciążę jest i to spora, najlepiej zrobisz robiąc test z krwi ( skoro nie wierzysz tym sikanym) Robisz go w labolatorium.

~zdziwiona22

~zdziwiona22

a widzisz nie pomyslalam o tym skad te babcie maja lateks.hehe, narazie poczekam jeszcze pare dni i zobacze czy przyjdzie okres jak nie to znaczy ze bedzie mnie czekac kolejna wizyta u ginekologa. i prosze kolezanko sie tak nie nerwowac,czasem napisze zanim pomysle.hehe. jedynie chce porady eksperta czy warto sie stresowac tym brakiem okresu

Lek. Izabela Ławnicka

Lek. Izabela Ławnicka

Odpowiedź eksperta

Witam!
W opisanym przez Panią przypadku ryzyko ciąży jest niskie, aczkolwiek istnieje. Zdecydowanie nie istnieją jednak domowe sposoby, które pozwalałyby określić, czy jest Pani w ciąży. Jeśli nie wierzy Pani w wiarygodność testów ciążowych, sugeruję wykonanie badania poziomu hormonu beta-hCG z krwi.

87200 lek-izabela-lawnicka Kobieta, 27 lat, Lublin