Skocz do zawartości
Forum

Sposoby na zatrzymanie laktacji


Gość czajkam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
8 miesięcy karmiłam synka piersią. Dwa tygodnie temu zaobserwowałam, że maluszek zwraca za każdym razem zjedzony pokarm. Postanowiłam więc odstawić go od piersi. Od soboty zaczęłam pić napary z szałwii, okładać piersi białą kapustą oraz zażywać Ricinus Communis 30 CH. Zauważyłam, że w jednej piersi pokarmu faktycznie jest duuuuuużo mniej, praktycznie w ogóle, natomiast w drugiej nadal się gromadzi, no i pierś trochę boli. Czy powinnam odciągać ten pokarm? Są jeszcze jakieś sposoby na zatrzymanie laktacji - chcę uniknąć brania tabletek hormonalnych?

Odnośnik do komentarza

najlepszym sposobem bedzie zatrzymanie laktacji farmakologicznie ale to tak jak napisalas nie chcesz brac lekow. Jak bedziesz odciagala pokarm bedzie sie pojawial a jak nie bedziesz - bedzie Cie bolalo i nie bedzie to fajne takze w tek sytuacji najlepiej poradzic sie ginekolog

Odnośnik do komentarza

Witam!
W sytuacji nagromadzenia pokarmu w piersi powinna Pani przynajmniej częściowo go odciągać. Zastój pokarmu w piersi może doprowadzić do stanu zapalnego. Należy stopniowo zmniejszać ilość odciąganego pokarmu aż do ustania laktacji. Jeśli naturalne metody okażą się nieskuteczne to konieczna będzie wizyta u lekarza, który zaleci odpowiednią farmakoterapię.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...