Skocz do zawartości
Forum

Czerwone i suche policzki u dziecka


Gość Wanda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Moja ćórcia ma 4 latka. Ostatnio zauważyłam że jej policzki są mocno czerwona i strasznie suche. Próbuje je nawilżyć ale nic się nie zmienia. Do tego pojawiają się takie krostki drobne. O czym to może świadczyć?

Odnośnik do komentarza
Gość mama Marysi z azs

U mojej córeczki takie zmiany na twarzy świadczyły o atopowym zapaleniu skóry. Alergenem, który spowodował taki problem była laktoza, którą całkowicie wykluczyliśmy z diety Marysi. Nawilżaliśmy skórę produktami z ciekłą parafiną, wszystkie jej ubranka były bawełniane i prane w płynach dla alergików. Alergolog polecił nam latopick, w celu uszczelnienia bariery jelitowej córki. Kuracja trwała ponad trzy miesiące, ale przyniosła rewelacyjne efekty, skóra na buzi zrobiła się gładka, zaczerwienienie i krostki całkiem zniknęły.

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się, że to przemrożenie. Takie coś jest częste w okresie zimowym. Musisz smarować kilka razy dziennie dobrą maścią nawilżającą albo witaminową. Efekt będzie dopiero po kilku dniach. Pół godziny przed wyjściem na spacer też czymś posmaruj buzię dziecka. Nie póżniej bo kremik się nie wchłonie i skóra na mrozie popęka. Przy atopowym zapaleniu skóry byłoby więcej objawów, np. odparzenia w zgięciach łoki i pod kolanami czy tzw. "naderwane uszy".

Odnośnik do komentarza

Moja córeczka ma skazę białkową. Miała czerwone i suche policzki ale nie tylko. Ma suchą skórę, częste odparzenia pod kolanami i pachami, Z doświadczenia wiem, że na efekt kremu trzeba poczekać, czasem nawet tydzień żeby skóra stała się znów ładna. Twoja córeczka ma już 4 lata i wydaje mi się, że gdyby miała skazę to już dawno temu by się ona ujawniła.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...