Skocz do zawartości
Forum

Niedocukrzenie w ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jestem w 30 tyg. ciąży, od jakiegoś czasu kilka razy dziennie czułam się osłabiona, wczoraj przy okazji pomiaru cukru przez moją mamę sama dokonałam pomiaru, kóry wyniósł 44 mg na czczo, szybko wypiłąm herbatę z cukrem, co nieznacznie podniosło poziom na 54 mg. Potem w ciągu całego dnia cukier wahał się na poziomach: najwyższy 94 po około 1,5 h po obiedzie, aż do kolejnych odczuwalnych spadków około godziny 20 (45 mg). Dodam, ze nie jem zbyt często, a większe porcje. Dziś zrobiłam cukier na czczo w laboratorium z krwi żylnej (61,20) i po obciążeniu glukozą 75 g po2 h (140,60) dodam, że w nocy bojąc sie gwałtownych spadków popijałam colę, ostatnie kkilka łyków zrobiłam o 3 nad ranem. Bardzo się martwię co mi się dzieje. Mój znajomy ginekolog uważa, żebym ograniczyła cukry, bo wynik po obciążeniu wskazuje na podwyższony poziom, ja tym razem w ciągu dnia mierzyłam dalej cukier i znów zaobserwowałam takie wahania od 38 mg do 90 maksymalnie, przecież to nie ponad normę, co mi się dzieje??? Dodam, ze to ciąza bliźniacza. Boję się, że kiedyś się nie obudzę, boję się też o dzieciaczki. Z góry dziekuję za odp.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...