Skocz do zawartości
Forum

Czy moje dziecko ma ADHD?


Gość mama9 latki

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mama9 latki

Moje dziecko ma 9 lat. Urodzila sie w UK, gdzie mialysmy mieszkac z ojcem, ale ojciec sie rozmyslil i jednak nie chcial z nami byc, pomimu slubu ktory wzielismy zaledwie 2 lata wczesnie. Tak czy innaczej z 7 miesiecznym dzieckiem wrocilam do Polski, gdzie spedzylysmy nastepne 2 lata. Potem bylysmy jeszcze w 2 ch kolejnych krajach (tatus do dzis nie placi alimentow, pomimo 6 letniej sprawy w Uk, ale to na inny temat manipulowanie calym systemem sadowniczym), z uwagi na moja prace a teraz ponownie jestesmy w Polsce. Tak czy innaczej dziecko wychowalo sie tylko ze mnia, i od czasu widzi ojca (manipulatora, okres wakacji to 1 miesiac). Moje dziecko jest w wiekszosci grzeczne, mysle ze moze ma trudny charakter i osobiscie wypracowalam sobie rozne metody radzenia sobie z nia w domu. Jest buntownicza, latwo ja wyprowadzic z rownowagi (np. ona odrabia lekcje, a ja zapytam ja co by chiciala na kolacje, - i w zamian wydziera sie na mnie, ze jej przeszkodzilam). Najwiekszy problem mam w szkole, Pani ciagle narzeka na rozne banalne zdarzenia z dnia szkolnego - nie mam jej sily juz sluchac, bo chyba powinni miec jakis system wychowawczy - a co ja mam z tym zrobic, ze za dlugo byla przy fontance do pica wody i nie dala sie napic nastepnemu dziecku, ze chlopiec chcial przejsc a ona nerwowo odsunela krzeslo, ze chicala skonczyc zadanie, a Pani kazala odac kartki a ona nie chciala oddac :((( Dziecko jest buntownicze, uparte (czasem ignoruje polecenia Pani), latwo placze, i latwo wpada w zlosc. Kiedy z nia rozmawiam, (i jesli juz chce o tym rozmawiac) mowi ze ona wie ze zle robi, ale nie moze inaczej... Czasem opadam z sil, bo tez jest mi wystarczajaco ciezko pogodzic wszystkie obowiazki, a w dodatku ciagle musze sluchac narzekan ze szkoly ? Jak ja mam z nia postepowac, aby nie tylko rozumiala ze zle robi, ale faktycznie poprawila sie z tym zachowaniem... dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Gość Dorotka z krainy Oz

Szczerze to trochę mnie dziwi Twoje podejście. Kto ma wychować Twoje dziecko Ty czy szkoła? Szkoła nie jest od wychowywania tylko od zdobywania wiedzy. Moim zdaniem t za bardzo ją rozpuściłaś, mozliwe że ma jakieś problemy nerwicowe albo nawet adhd. Musisz isć z nią to poradni psychologicznej, bo skoro w tym wieku ona przejawia takie zachowania to co bedzie jak bedzie starsza?

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Zachowanie Twojej córki raczej nie świadczy o ADHD. Nadpobudliwość psychoruchowa charakteryzuje się zaburzeniami koncentracji uwagi, dużą ruchliwością oraz impulsywnością zachowań. Jednak wiarygodna diagnoza drogą internetową nie jest możliwa, dlatego skonsultuj się z psychologiem dziecięcym.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...