Skocz do zawartości
Forum

Anoreksja u dziecka


Gość Ban-anka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ban-anka

Witam
mam ogromny problem z moim 4 letnim dzieckiem, córeczką Martynką. Nie chce nic jeść, pije tylko soki i herbatę, żadnych kanapek, parówek, zupek, obiadów, nic. Je tylko to, co można wypić. Czy jest możliwe, aby taki maluch miał anoreksję? Nie wiem czy to jest możliwe, ale ona nie chce jeść nic, nawet to, co do tej pory lubiła, siłą dałam jej trochę zupy to zwymiotowała. Jestem załamana proszę pomóżcie.
Dodam, że mamy trochę stresów w domu, jestem w trakcie rozwodu, sytuacja napięta, czy to może mieć wpływ na małą?

Odnośnik do komentarza

Moje dziecko miało rozpoznaną anoreksję w wieku 8 miesięcy ,tak,że się zdarza.Wcale nie mieliśmy problemów w domu.Później się okazało,że miał jakiś niewielki defekt metaboliczny objawiający się kwasicą metaboliczną( gazometria zwana też równowagą kwasowo-zasadową).Dostał odpowiednią dietę i po pół roku wszystko zaczęło już działać samo.Teraz ma 4 lata i jest zupełnie przeciętnym chłopcem,ale przez pierwszy rok życia był ciągle poniżej 3 centyla z anemią itd.Wypijał po 60 ml mleka na dobę ,jak miał pół roku dołączyły się jeszcze wymioty .Teraz nie wymiotuje,je przeciętnie,dość wybiórczo,nie lubi warzyw.
Radzę skonsultować się z dobrym lekarzem najlepiej gastroenterologiem i odstawić te soki,które mogą być substytutem normalnego jedzenia.Starać się też dziecko ,,trzymać" z dała od spraw osobistych i zapewniać,że bardzo je Państwo nadal będą kochać bo to napewno jest istotne dla każdego dziecka.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...