Skocz do zawartości
Forum

Badania tarczycy w ciąży


Gość mela616

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.
Na początku ciąży robiłam badania TSH i FT4, które wyszły w normie.
Ale w 3tc miałam ponownie robione badanie TSH i wyszło ponad norme -> 4,78.
Pani ginekolog jak najszybciej kazała mi umówić sie do endokrynologa.
Pan doktor gdy do niego przyszłam, powiedział :" Nie ma czasu na czekanie" i przepisał mi od razu hormony- euthyrox 25,1 tabletkę dziennie i skierował na badania Anty TPo.
Wynik wyszedł mi 9,56 czyli w normie.
A tabletek, uznałam że, do czasu aż nie zrobie badania nie będę brać bo nie chcę od tak przyjmować hormonów skoro możliwe jest iż wcale nie jestem chora.
I teraz zastanawiam się czy możliwe jest to że wcale nie mam problemów z tarczycą?
Muszę też powiedzieć że 3 dni przed badaniem TSH miałam wysoka gorączke- 39,5°c, czy mogło to mieć wpływ na zły wynik TSH.
Co powinnam zrobić w takim wypadku?
Czy iść na kolejne badania? ponowic TSH? no i czy przyjmować ten euthyrox?

Odnośnik do komentarza

Witam!
Po pierwsze warto podkreślić, że zdecydowanie powinna Pani wziąć pod uwagę zalecenia specjalisty endokrynologa, a nie dowolnie je modyfikować i nie brać zaleconych leków. Tym bardziej jest to niebezpieczne, że hormony tarczycy mają bardzo duży wpływ na rozwój zarodka/płodu (zwłaszcza na początku ciąży). Badanie przeciwciał anty-TPO, które zostało zlecone jest natomiast badaniem dodatkowym, które nie wpływa na decyzję czy leczenie jest niezbędne. Tak jak nie ma wpływu także infekcja na poziom TSH. Koniecznie niezwłocznie proszę ponownie skonsultować się z lekarzem endokrynologiem!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...