Skocz do zawartości
Forum

Ospa party


Gość biszkopcik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość biszkopcik

Witam,
Ostatnio moja koleżanka zaproponowała mi ospa party. Jej 7 letni syn jest chory na ospę. moja córka jeszcze nie chorowała, ma 9 lat. Ona podobno zgadała się na jakimś forum żeby zorganizować takie spotkanie dzieci zdrowych z chorymi, aby te zdrowe zachorowały i tym samym nie mialy problemów w późniejszym wieku. Ja wiem, że ospa w późniejszym wieku jest cięższa i może dawać powikłania ale jakoś jestem sceptyczna do tego rodzaju pomysłow. A co wy o tym sądzicie

Odnośnik do komentarza

Witam!
Nie ma żadnych medycznych wskazań, które nakazywałyby celową ekspozycję dzieci na wirus ospy wietrznej. Związane jest to z ryzykiem wystąpienia ciężkich powikłań takich jak wtórne nadkażenia bakteryjne, zapalenie płuc, zapalenie mózgu i opon mózgowych i wiele innych. Wprawdzie dzieci znoszą ospę lepiej niż dorośli, aczkolwiek nie zmienia to faktu, że wiek nie chroni przed możliwymi powikłaniami. Proszę natomiast pamiętać, że istnieje szczepienie przeciwko ospie, które znajduje się w kalendarzu szczepień zalecanych dzieciom.

Odnośnik do komentarza
W dniu 6.02.2013 o 01:17, Gość niedowiarek napisał:

CHORY WYMYSŁ EKOŚ*****

Lepiej zaszczepić, tym bardziej , że szczepionka jest niedroga i bezpieczna. Natomiast ospa jest w pewnym sensie nieprzewidywalna- bywają np. zapalenia płuc, opon mózgowych i mózgu, które mogą się zakończyć... w trumnie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...