Skocz do zawartości
Forum

Anemia w ciąży mimo przyjmowania kwasu foliowego i żelaza


Rekomendowane odpowiedzi

Mam 30 lat i jestem w 35tc. 2 tygodnie temu znalazłam się w szpitalu w związku ze skurczami powtarzającymi się co 5-10 m (dostawałam tam pompę z fenoterolem) . Od wyjścia ze szpitala leże w łózku, biorę fenoterol w tabletkach w dawce 16x1/2 tabletki i isoptin 3x. Miałam tam w dniu przyjęcia zrobioną morfologię. Martwię się, że wyniki morfologii mogą świadczyć o anemii, mimo że od pól roku przyjmuję sorbifer durules (100mg ) i kompleks witamin dla kobiet w ciąży z kwasem foliowym . Nie wiem, czy to może mieć wpływ na odczyt wynikow, ale kilka dni po wyjściu ze szpitala przeszłam przeziębienie, mimo iż nikt z domowników nie chorował, a ja leżałam w łóżku i brałam przepisany mi dniu wypisu keflex ( temperatura nie przekraczała 37,5*C i ustąpiła po 3 dniach). Antybiotyk przepisano mi, ponieważ na oddziale dostałam infekcji górnych dróg oddechowych ( mokry kaszel i chrypka).. Poziom erytrocytów i hemoglobiny jest ten sam od pół roku. Przed ciążą miałam lekką niedowagę ( 54kg, 168cm) , z czym borykam się od kilku lat. Lekarze rozkładali ręce i oprócz badań na pasożyty i morfologii nic to nie wniosło, ale 2 lata temu na własną rękę brałam witaminę B12 i wydaje mi się, że to pomogło mi wówczas zwiększyć wagę z 50kg do 55kg. Czy dziecku może coś grozić?
Morfologia z 16.01.2013: Leukocyty 14,13 G/L (3,98 -10,04) ; Erytrocyty 3,59T/L (3,98-5,22); Płytki krwi 202,0 G/L; Hemoglobina 7,30 mmol/L; Hematorkyt 0,347 L/L; średnia objętość krwinki czerwonej 96,70 fL (79,40 – 94,80); średnia masa hemoglobiny w krwince czerwonej 2,03 fmol; średnie stężenie hemoglobiny w krwince czerwonej 21,00 mmol/L; szerokość rozkłdu krwinek CV 13,10%Limfocyty 2,31 G/L; odsetek limfocytów 16,30%; Monocyty szerokość rozkładu krwinek CV 13,10%Limfocyty 2,31 G/L; odsetek limfocytów 16,30% (19,30 – 51,70); Monocyty 1,17 G/L; odsetek monocytów 8,30%; Granulocyty obojętnochłonne 10,3 G/L (2,0-6,5); odsetek granulocytow obojętnochłonnych 72,70% (48,70-70,0); Eozynofile 0,19 G/L; odsetek eozynofili 1,30%; Bazofile 0,04 G/L; odsetek bazofili 0,30%; Średnia objętość płytki krwi 10,20 fL,
Proszę o pomoc w interpretacji wyników, ponieważ martwię się o dziecko. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Podana przez Panią morfologia wskazuje na infekcję bakteryjną oraz znaczną anemię. Zdecydowanie dobrze zatem, że przyjmowała Pani antybiotyk. A propos anemii, to Pani hemoglobina jest zdecydowanie za niska! Wskazana jest dokładniejsza diagnostyka takiego stanu, w tym na początek badanie poziomu żelaza i witaminy B12. Koniecznie proszę skonsultować się w tej sprawie z lekarzem ginekologiem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...