Skocz do zawartości
Forum

Drętwienie dłóni, ból krocza i skurcze przy przenoszonej ciąży


Gość do...na

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:) Jestem w 41tyg ciazy,a dokladnie 6dni po terminie. Od jakiegos tyg mam dziwne skurcze,nie sa regularne ale za to mocne,po jakis 2-3 godz ustaja.Podczas tych skurczy dzieciatko strasznie sie wierci.Ponadto mam dretwienie dloni,od tyg stalo sie to tak uciazliwe ze nie jestem w stanie sama sie podpisac,czy nawet zjesc kanapke,dretwieniom tym towarzyszy bol.Mam tez bole krocza ktore sa nieznosne,nie moge chodzic a wstanie z lozka to prawdziwa meka.Moj lekarz prowadzacy mowi ze to normalne,na ostatniej wizycie glowka dziecka byla nad wchodem,szyjka skrocona i miekka uchylona na palec,czop sluzowy odszedl jakies 2tyg temu.Dodam ze to moja druga ciaza,w pierwszej nie mialam takich problemow,ale syn urodzil sie 2tyg po terminie,niestety wody plodowe byly bardzo zielone,dziecko urodzilo sie pomarszczone i z zielonymi paznokciami.Boje sie ze tym razem sytuacja si powtorzy.Czy mimo tego ze moj lekarz prowadzacy moje dolegliwosci uznaje za normalne powinnam zglosic sie do szpitala,zadna z moich znajomych nie miala takich boli w ostatnich tyg ciazy.Czy te bole sa oznaka zblizajacego sie porodu i mam cierpliwie czekac? Z jakich przyczyn jest indukowany porod? Czy jest taka mozliwosc zeby pomoc mojemu malenstwu w przyjsciu na swiat? Dodam ze moj lekarz od dzis poszedl na urlop nie dostalam skierowania,mam czekac na bole,ale co jesli minie 42tydz a mauszek nie urodzi sie?

Odnośnik do komentarza

Witam!
Jeśli nie ma żadnych wątpliwości co do terminu ciąży, ze względu na wiek ciąży jak najbardziej powinna Pani dostać skierowanie do szpitala od lekarza prowadzącego. W zależności od wyników badań dodatkowych i badania ginekologicznego najprawdopodobniej zostanie Pani zakwalifikowana do indukcji porodu lub cięcia cesarskiego. A propos Pani dolegliwości, to ból okolicy krocza oraz skurcze są typowe dla tego okresu ciąży - oczywiście pod warunkiem, że jest Pani regularnie badana przez lekarza ginekologa i podłączana do KTG. Niepokojące wydają się jednak być opisane dolegliwości dotyczące kończyn górnych. Koniecznie proszę to zgłosić lekarzowi podczas najbliższej wizyty.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...