Skocz do zawartości
Forum

Otarcia i uszkodzenia naskórka


Gość migdałka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
W przypadku opisanego przez Panią problemu należy zastosować poniższe postępowanie:
- prawidłowa higiena letnią wodą i preparatami myjącymi dla niemowląt przy każdej zmianie pieluszki, (zdecydowanie proszę nie używać chusteczek nawilżających czy mydła dla dorosłych),
- po każdorazowym umyciu dziecka proszę dokładnie osuszyć skórę dziecka,
- następnie proszę stosować preparaty na odparzenia dla niemowląt, np. CutisHelp Mimi (farmaceuta na pewno poleci Pani jakiś preparat),
- proszę przez około 15 minut nie zakładać dziecku pieluszki - dostęp do powietrza przyspiesza regenerację naskórka. Pieluszki proszę zmieniać częściej niż zwykle do czasu wygojenia zmian.
Gdyby zmiany się nasilały, gdyby pojawił się na nich biały nalot lub inne niepokojące objawy proszę skonsultować się z lekarzem.

Odnośnik do komentarza
Gość migdałka

Nie byłam z tym u lekarza, poszłam po prostu do apteki, gdzie polecono mi wyżej wspomniany sudocrem. Nigdy wcześniej go nie stosowałam a jest naprawdę świetny. Szybciutko wygoił podrażnione miejsce. Sprawdza się też na odparzenia przy rzadkiej kupce.

Odnośnik do komentarza

Trudno nie zgodzić się z waszymi opiniami. Otarcia skóry są bardzo często spotykane, bez względu na wiek. Najczęściej podatne są na nie dzieci ponieważ są bardzo aktywne. Potrzeba tylko chwili nie uwagi by problem był gotowy. Skóra jest pierwszą linią oporu przez drobnoustrojami jakie mogą się dostać do organizmu. Dlatego też musimy zacząć działać jak najszybciej w razie czego. Jeżeli chodzi o sprawdzone produkty medyczne to maść na otarcia - https://www.boiron.pl/nasze-produkty/leki-zlozone/homeoplasmine jest najchętniej wybierana przez pacjentów. Sprawdza się także przy wysuszonych skórkach przy paznokciach czy otarciach na stopach.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...