Skocz do zawartości
Forum

Brak okresu przy negatywnym teście ciążowym


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paulinka22

Witam, mam 22 lata cykle miałam zawsze regularne, lecz ostatnio okres spóźnia mi sie 10 dni, miałam bule brzucha i jajników lecz bez zmian... zrobiłam 2 testy w odstępach czasu i nadal bez miesiączki. czy mogę byc w ciazy gdy współżyłam z chłopakiem bez zabezpieczenia lecz on nie miał wytrysku??Proszę o szybką odpowiedz bo martwię się, ostatnio towarzyszy mi stres, czy może mieć on coś wspólnego z tym opóźnieniem?? Pozdrawiam całe forum i super ekspertów:))

Odnośnik do komentarza

wiele spraw może opóźnić miesiączkę (np. stres, odchudzanie, choroba), ale mogą to być też poważniejsze sytuacje (np. zaburzenia hormonalne, torbiel jajnika). Idź do lekarza ginekologa on zleci Ci badania, żeby ustalić przyczynę braku miesiączki. I oczywiście z całą pewnością stwierdzi czy jesteś w ciąży czy nie.

Odnośnik do komentarza
Gość asiunia1994

Kochana nie denerwuj się ja bym ci radziła na początek powtórzyć test a jeżeli nadal wyjdzie jedna kreska iść do lekarza . Bo być może że test był źle wykonany lub wyszedł fałszywie ujemny też tak miałam 3 testy i każdy miał jedną kreskę okresu nie było więc poszłam do lekarza k okazao się że jmoże test był przeterminowany a u lekarza wykryto ciążę

Odnośnik do komentarza

Witam!
W przypadku braku miesiączki należy w pierwszej kolejności wykluczyć ciążę. Bardziej dokładnym od testu ciążowego jest badanie poziomu betaHCG we krwi. Innymi przyczynami zatrzymania miesiączki są zaburzenia hormonalne, stres, nieprawidłowa dieta, zbyt intensywne odchudzanie czy zmiana klimatu. W celu diagnostyki przyczyny dolegliwości należy udać się do specjalisty ginekologa.

Odnośnik do komentarza

Witam. Razem z mężem podjęlismy próby starania się o dzidziusia dlatego też 2 miesiące temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne (po roku stosowania). Wystąpiło juz krwawienie z odstawienia oraz w nastepnym cyklu 2 krwawienie. Teraz jest 3 cykl dokladnie 35dc i do tej pory nie dostałam okresu... zrobiłam juz dwa testy ciążowe m.in 1 dzis(35dc) i oba wyszły negatywnie. Tydzień temu byłam zmęczona miałam bóle typowe jak na okres jednak ten nie pojawił się. Przy mierzeniu temp. w pochwie wypłynęła ze mnie mleczna wydzielina o dziwnym zapachu...(trudno określić jaki). Czy mam powody do obaw?czy to jakaś infekcja czy za wcześnie aby test wyszedł pozytywnie?Nadmienię że nie miałam ostatnio stresu ani żadnych wyjazdów wieć to na pewno nie z tych powodów przesunięcie okresu nastąpiło. przed antykoncepcją nie miałam regularnych miesiączek wahały się miedzy 29-33 dni.

Odnośnik do komentarza
Gość maja1805

Witam. Ostatni raz okres mialam 25.12.2012 dzis jest 7.02.2013 a ja nadal nie miesiaczkuje. Robilam w tym tygodniu 2 testy i wynik negatywny . Okres mam zazwyczaj regularny wiec pomyslalam, ze to ciaza. Bola mnie piersi odczuwam bol w dole brzucha a okresu jak nie bylo tak nie ma. Jezeli to nie ciaza to co moze byc przyczyna. Czy jest sens powtarzac test...

Odnośnik do komentarza
Gość go...es

Witam, przytoczę pozostałe 3 rozmowy z Expertami, chciałabym aby przejżeli je Państwo dokładnie i odpowiedzieli na moje pytanie które udzielę na końcu.

Pytanie 1

Witam, mam pewne pytanie, dotyczące możliwości zajścia w ciążę. Otóż bawiłam się, ze swoim chłopakiem, wydzielał mu się preejakulat i dotknął mnie przypadkowo w intymne miejsce na zewnątrz, nie miał wytrysku ani nie wszedł we mnie tylko nastąpiło otarcie, dotyk. Cała sytuacja miała miejsce 6 kwietnia, a ostatnio okres dostałam 1 kwietnia, natomiast 20 zauważyłam brązowy śluz. Nigdy nie zdarzyło mi się, aby taki kolor był wcześniej przed planowanym okresem, więc nie wiem, czy miałam wtedy dni płodne i mogę być w ciąży z takiego dziwnego przypadku

Odpowiedź eksperta Udzielona przez:Anna Syrkiewicz Witam! W opisanej sytuacji ryzyko ciąży wydaje się być znikome. Opisywane zachowanie na pewno nie może być uznane za ryzykowne.

Pytanie 2

Dziękuję za tę odpowiedź, chciałam się dowiedzieć, czy da się wyliczyć, czy miałam akurat dni płodne w ten dzień 6 kwietnia. Otóż w marcu dostałam okres 7 marca, potem 1 kwietnia (wcześniej niż zwykle, gdyż dostaję zazwyczaj co 30-34 dni). Wybaczą państwo mój strach i panikę. Na dzień dzisiejszy, 30 kwietnia nie mam jeszcze okresu. Denerwuję się, że mogę być w ciąży z takiej sytuacji.

Odpowiedź eksperta Udzielona przez:Anna Syrkiewicz Witam! Ostatni Pani cykl trwał 26 dni. Poprzednie, jak sama Pani napisała 30-34 dni. Przy założeniu, że żaden cykl nie trwał krócej niż 26 dni ani dłużej niż 34, Pani dni płodne przypadają na 6-21 dzień cyklu. W opisanej sytuacji oznacza to, że do zbliżenia doszło w pierwszym dniu trwania dni płodnych, a zatem ryzyko ciąży istnieje, ale jest stosunkowo niewielkie.

Pytanie 3

Dziękuje za te odpowiedzi teraz mam najważniejsze pytanie dziś jest 3 maja, zrobiłam test ciążowy wyszedł negatywny czy dobrze pokazał wynik? myśle że po tylu dniach od kontaktu sexualnego powinien być wiarygodny? 6 kwietnia był ten kontakt. czyli 27 dni od kontaktu, prawie w dzień lub po spodziewanej miesiączce bo ostatnio dostałam 1 kwietnia.

Odpowiedź eksperta
Udzielona przez:Magdalena Pikul
Witam, W takiej sytuacji gdyby doszło do zapłodnienia to po takim czasie na pewno wynik testu byłby dodatni, tak więc ciążę można wykluczyć.

Dziękuję za te odpowiedzi teraz moje pytanie:

3 maja test ciążowy płytkowy wyszedł negatywnie
7 maja test ciążowy płytkowy wyszedł negatywnie
10 maja test ciążowy płytkowy wyszedł negatywnie

Natomiast 8 maja zrobiłam test beta HCG z krwi wyszedł w jednostkach 0.100 - czyli wychodzi że nie jestem w ciąży. Czy po takim czasie od 6 kwietnia wtedy miała miejsce ryzykowna sytuacja , mogę mieć 100% pewności że nie jestem w ciąży? Okresu nadal brak, owulację też nie wiem kiedy miałam. Chodzi o to czy mogę spać spokojnie i uznać że nie jestem w ciązy i że nie ma możliwości abym była. Od 6 kwietnia do dziś żadnej aktywności seksualnej nie było.

Z góry dziękuję za odpowiedź i życzę wszystkim expertom dużo dobrego, dziękuję że mnie Państwo wsparli.

Odnośnik do komentarza

mam pewnie problem. 25 maja 2013 miałam normalną miesiączkę trwała 4 dni, po tygodniu znowu miałam ale to byly plamienia brązowo czerwone, trwały około 5 dni, mam 28 cykl zawsze na czas więc powinnam dostac miesiaczkę 21 czerwca a do tej pory jej nie ma,mam bardzo lekkie bóle bardzo nisko brzucha i plecach, robiłam test ale wyszedl negatywny, z partnerem staramy sie o dziecko, współżyjemy bez zabezpieczeń, stosunek nie jest przerywany. Czy jest szansa ze moge byc w ciazy?

Odnośnik do komentarza
Gość zglupialam

witam do pierwszego stosunku doszlo 22 czerwca 2013 roku(nigdy wczesniej nie uprawialam seksu),23 czerwca dostalam okresu trwał do 28 czerwca ,po tym również wspołóżylam jeszcze 13 lipca spanikowalam troszke i zrobilam test bo bolal mnie brzuch itd ale wyszedl negatywny i bole brzucha przeszly kochalismy sie 23 lipca, 25 i 26 lipca. planowany okres przypadal ok 28/30 lipca nie bylo go wiec zrobilam test wyszedl negatywny. dzis jest juz 5 sierpnia wiec juz troszke minelo od spodziewanego okresu i wykonalam wczoraj trzeci test rowniez wynik negatywny ale okresu dalej nie ma czy jest to mozliwe zebym byla w ciąży? wiem gówniarstwo jest wszedzie i skoro bylam na tyle dorosla zeby sie kochac z chlopakiem bede na tyle dorosla zeby wychowac maluszka aczkolwiek sadze ze jeszcze nie czas na dzidziusia. za kazdym razem kochalismy sie z zabezpieczeniem i za kazdym razem z prezerwatywa bylo wszystko ok. prosze o odpowiedz pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Hej . Mam problem . Od 2 miesięcy nie mam miesiączki 5 dni temu robiłam test wyszedł negatywny dziś powtórzyłam go i również negatywny . Czy mogę być w ciąży ? Wizytę u ginekologa mam za 10 dni ale bardzo się martwię . Mam bóle podbrzusza i bolące sutki gdy ich dotykam i napięte piersi. Czy to może być objaw ciąży czy może jakieś problemy np. z jajnikami ? Dodam że mam nieregularne miesiączki ale takie objawy zawszę miałam tylko dzień przed miesiączką a to trwa od jakiegoś tygodnia. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość zgłupiałam

kilka dni temu zrobilam kolejny test bo okresu nadal brak. wynik negatywny.
dzisiaj z rana zrobilam test wszystko ladnie pieknie patrze bialutko jedna bordowa krecha schowalam test do pudelka po jakich mysle ze ponad 5 minutach wyjelam i patrze a tak taka poświata drugiej kreseczki. dziewczyny co o tym myslec? jest szansa ze okresu nie mam z powodu tych upalów co byly? generalnie spoznia sie juz jakie 15 dni..pomocy!

Odnośnik do komentarza

Nie wiem co mam myslec , otóż chodzi o to ,że spóźnia mi się okres już jakoś 1,5 miesiaca, raz mialam taka sytuacje ,że nie miałam okresu przez cały miesiąc jednak ta sytuacja mnie martwi ponieważ, kochałam się ze swoim partnerem ale On nie skończył we mnie, mimo tego miałam obawy ,że jestem w ciąży więc kupiłam test wynik wyszedł negatywny jednak to nadal nie rozwiązuje moich wątpliwosci. Niestety nie mam możliwości pójścia do lekarza ponieważ, nadal oczekuje na ubezpieczenie. Może ktoś z Was miał podobna sytuacje albo może coś doradzić. Jestem kompletnie załamana .....

Odnośnik do komentarza

Witam Okres spóznia mi się 5 dni. Podczas ostatniego miesiąca kochałam się z partnerem 2x raz z zabezpieczeniem (nie kończył "w") a drugi raz bez zabezpieczenia tylko włożył i wyjął. W tym miesiącu miałam też zadrapanie w pochwie przy peetingu. Mies. był także trochę nerwowy miała problemy w pracy i w szkole zaczęłam też ćwicz.. W dniu planownanego okresu zrobiłatest wyszedł negatywnie nastepnegodnia tez zrobiłam test po południu i wyszedł negatywny. czy mogę być w ciązy? Mam objawy miesiączki dla pewności zrobiłam tez test 6 dnia po planowanej miesiączce - negatywny czy to ciąza?

Odnośnik do komentarza

Witam.
2 marca zaczął się cykl. Kolejna miesiaczka powinna wystapić 6 kwietnia (zawsze troche sie spóźnia, a 6 to termin w którym już zawarłam opóźnienie 3-dniowe). Dziś jest 9 kwietnia i dalej nie mam okresu. Robiłam z porannego moczu 2 testy ciążowe: 18 marca- negatywny, 2 kwietnia - negatywny. Obecnie trochę boli mnie brzuch i nerki. Śluz z pochwy jest suchy i biały. W marcu byłam przeziębiona i stresowałam się długo, czy aby na pewno nie zajdę w ciążę. Może od tego okres sie przesunął? Czy coś jest nie tak? Mam się czym martwić?

Odnośnik do komentarza

Witam, opiszę całą sytuację szczegółowo. Mojej dziewczynie okres spóźnia się już 9 dni, odczuwa lekki ból sutków i czasami ciągnięcie w dole brzuch od ponad tygodnia. 5 dni po dniu spodziewanej miesiączki wykonany był test i wyszedł negatywny, po trzech dniach ponownie negatywny. Dwa tygodnie temu kochaliśmy się dwukrotnie, ale z zabezpieczeniem. Wówczas nie miała wyczuwalnej szyjki macicy, kilka dni temu szyjka zrobiła się większa, niżej położona i twarda. Wczoraj również była wyczuwalna i nisko położona, ale mniejsza i mniej twarda. W ostatnim czasie uprawialiśmy również petting (palce), ale zawsze ostrożnie, ręce miałem umyte i dokładnie wytarte. Dodam, że dwa miesiące temu dziewczyna brała tabletki dopochwowe na upławy, ponieważ miała problem z brakiem kwasu mlekowego w pochwie (chyba jakaś infekcja), ale odstawiła, bo podobno jej się poprawiło. Dlaczego dalej nie ma okresu? Czy to może być ciąża?

Odnośnik do komentarza

Żeby była ciąża musi być wytrysk w pochwie, a sam piszesz że było zabezpieczenie (mam tylko nadzieję że nie stosunek przerywany bo to nie jest zabezpieczenie). Poza tym jeżeli wykonała 2 testy po dacie spodziewanej miesiączki i oba są negatywne to znaczy że ciąży nie ma.
Może ma jaką infekcję lub stan zapalny a to może powodować opóźnienie miesiączki, no i stres też temu sprzyja.

Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko kocha się za nic.

Odnośnik do komentarza

Wiem, ale naczytałem się, że testy bywają zawodne.
Ból sutków i podbrzusza utrzymuje się już ponad tydzień. Dziś dziewczynie nasiliły się bóle podbrzusza i ma podwyższoną temperaturę, ogólnie źle się czuje. Wizyta u ginekologa wyznaczona dopiero na za tydzień. Co robić? :(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...