Forum Ciąża i dziecko

Ból piersi po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych a ciąża

~aaaaaaaaaaaaaaa

~aaaaaaaaaaaaaaa

Witam , brałam tabletki antykoncepcyjne Yaz przez 1,5 miesiaca , przerwałam mniej wiecej w połowie drugie opakowanie ze wzgledu na to iż stwierdzilismy jednak ze chcemy miec dziecko . Test zrobiłam ok.2 tyg od terminu spodziewanej miesiaczki , wyszedł negatywny . Okresu dalej nie ma , piersi bola mnie na dole i po bokach czy mozliwe ze moge być w ciazy chociaz pierwszy test wyszedł negatywny ?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Lek. Jacek Ławnicki

Lek. Jacek Ławnicki

Odpowiedź eksperta

Witam!
Po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej może dochodzić do zaburzeń miesiączkowania. Oczywiście test ciążowy mógł dać wynik fałszywie negatywny. Jeśli badanie było wykonane zgodnie z zaleceniami zawartymi w ulotce to jest to mało prawdopodobne. Dla pewności warto udać się na laboratoryjne badanie poziomu betaHCG we krwi. Z wynikiem badania proszę udać się do specjalisty ginekologa.

87201 lek-jacek-lawnicki Mężczyzna, 27 lat, Lublin