Skocz do zawartości
Forum

Praca w niesprzyjających warunkach a ciąża


Gość tomgolo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !! Widzac date wnioskuje , ze nie otrzymam odpowiedzi no ale sprobuje :( ...
Mieszkam w UK razem z partnerka , ktora jest w ciazy w 12 tygodniu. Moja partnerka pracuje w firmie ktora zajmuje sie malowanie roznych elementow , glownie metalowych. Jej praca polega na pakowaniu i sprawdzaniu gotowego produktu ktory schodzi z lini.Ale jej stanowisko jest oddalone od miejsca malowania okolo 3 metrow .W tej firmie stosuje sie farby proszkowe ktore sa rozpylane na metal. Problem jest taki ze te farby sie unosza w powietrzu i sa wdychane przez pracownikow ( powodem chyba jest stara linia ). Na niektorych z nich sa umieszczone informacje ze moga szkodzic nienarodzonemu dziecku.Jezeli chodzi o ocene ryzyka to zostala zroboina przez jej pracodawce no i oczywiscie wszystko jest ok :( .. Moje pytanie czy mamy sie czym martwic ? i co powinnismy zrobic zeby ograniczyc do minimum te ryzyko ?? Dziekuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza

Myśle, ze jest sie czym martwic, tym bardziej jesli takie informacje sa umieszczone na maszynach. Pracodawca zawsze (prawie) dba wyłacznie o siebie. Moja znajoma w PL pracowała w sklepie, gdzie były sprzedawane zapuszkowane farby i od momentu zajscia w ciaze poszła na zwolnienie lekarskie, bo praca w takich warunkach mogła zaszkodzic dziecku.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...