Skocz do zawartości
Forum

Badania na CMV


Gość Nika2222

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moj syn mial zółtaczke do 3mca życia oraz podwyzszony aspat65 i alat75.W 3 miesiacu mial robione badania na obecnosc wirusa cmv igg8 (0-6ujemne) i igm 0,12 (0-0.9 ujemna). W 4 miesiacu mial powtorne badania alat 91 aspat 55 cmv igg 12 (0-6 ujemne) i igm ujemne (w szpitalu nie podali dokladnie ile) Aktualnie moj syn skonczyl 5 misiecy i dr prowadzaca go zrobila mu szereg badan(ths, gttp,ck,morfologieitp) z pominieciem cmv. Odnosnie wynikow badan mam sie z nia skontaktowac telefonicznie a nastepna wizyte mam za 2mc Nie rozumiem czemu nie mialam juz robionego badania na cmv? skoro igg rosnie rozumiem ze wirus moze sie dopiero aktywowac. A z drugiej strony to moze oznaczac ze syn mial juz cmv wczesniej i zostaly mu przeciwciala -ale to nie oznacza ze cmv bylo wrodzone? nie trzeba monitorowac syna czy prawidlowo sie rozwija? W mojej miejscowosci nie ma juz innego dobrego lekarza z ktorym bym mogla to skonsultowac a moja pani dr nigdy nic mi nie wyjasnia.Prosze o podpowiedz. Mam zrobic badanie cmv igm prywatnie w celu upewnienia sie ze napewno jej nie ma? Tym bardziej ze mam dylemat czy szczepic dziecko w takiej sytuacji czy nie.

Odnośnik do komentarza

Jestem w 9 tygodniu ciazy miałam robione badania CMV o to wyniki: Cytomegalia IgG ↑ 129,9 AU/ml Cytomegalia IgM ↑ 1,870 index Czekam na wyniki awidności. Błagam o informacje czy powyzsze wyniki wskazuja ze jestem zakazona i moje dziecko bedzie chore???? 22.08 .2013 roku miałam robione badania na CMV wyszły: CMV IgG <6 (normy 0,00 do 6,0 wynik ujemny, 6,0 - 15 wynika wątpliwy) CMV IgM 0.390 Niestety w 6 tyg ciazy poroniłam. Czy jest szansa ze ten wynik IgG swidczył o czymś?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...