Skocz do zawartości
Forum

Stulejka u dziecka


Gość Mama88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Potrzebuję paru odpowiedzi. Syn ma stulejkę, chyba najcięższą bo skórka wcale nie schodzi. Ma tylko małą dziurkę na siusianie. Ostatnio narzeka, że nie może zrobić siku chociaż mu się chce. Czy to już się kwalifikuje do zabiegu? Jak to wygląda? Nie chce żeby miał narkozę bo jest po operacji na sercu i martwię się żeby mu nie zaszkodziło. Czy stulejka potrafi powstrzymać wzrost penisa u dziecka bo synek ma małego siusiaka w porównaniu nawet z rok młodszym kuzynostwem. Proszę o odpowiedzi i bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza

mój synek miał ten zabieg kiedy miał 1,5roku i powiem szczerze że to coś okropnego żadnej narkozy tylko smarują siusiaka takim żelem niby który ma znieczulić to miejsce i robią swoje... synek płakał bardzo ale zabieg trwa krótko i przez pierwsze 2dni miałam robić okłady z rywanolu i ściągać tą skórkę podczas kąpieli za pomocą parafiny. ale lepiej zrobić ten zabieg kiedy dziecko jest młodsze później tego nie pamięta. To moje pierwsze dziecko na dodatek chłopiec i teściowa kazała mu odciągać ten napletek jak miał kilka miesięcy po trochu w kąpieli ale ja nie chcialam "krzywdzić" dziecka i skończyło się zabiegiem niestety

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za odpowiedzi. Jak synek był mały to czasem też przy kąpieli ściągałam tą skórkę bo pielęgniarki kazały ale moja teściowa mówiła że pierwszo słyszy o czymś takim i posłuchałam jej rady i to był błąd. A długo się czeka w kolejce na ten zabieg? Bo przypuszczam, że bez skierowania się nie obejdzie. sonko to brzmi strasznie. niby nie chciałabym narkozy, ale takie torutowanie dziecka na ,,żywca'' to też trudna opcja.

Odnośnik do komentarza

u nas ten zabieg był 3lata temu i nie wiem czy dobrze pamiętam ale mieliśmy skierowanie do poradni chirurgicznej dla dzieci i tam oczywiście w"zawijanej kolejce" czekaliśmy na zabieg tak to wygląda strasznie ale to dla ich dobra przecież żeby później nie mieli żadnych problemów no wiesz o co mi chodzi:) także koniecznie idź z synkiem żeby później wszystko było ok;)

Odnośnik do komentarza

Napletka można nie ruszać do ok. 12 miesiąca życia, bo wtedy i tak może być to stulejka fizjologiczna, ale potem powinno się to unormować, a jeśli się nie unormuje, to trzeba interweniować. Dlatego po 1 urodzinach trzeba chłopcu regularnie sprawdzać, czy wszystko jest ok, czy napletek schodzi i czy nie zbiera się pod nim jakiś syf. Ja tam sprawdzałam synkowi od samego początku, czy nie ma jakichś brudów pod spodem, na szczęście nigdy nie miał stulejki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...