Skocz do zawartości
Forum

Jak podać dziecku leki?


Gość t.e.r.e.s.k.a

Rekomendowane odpowiedzi

Gość t.e.r.e.s.k.a

witam,
Mój 4 letni synek jest przeziębiony. Jest przeziębienie grypopochodne. Przyjmuje leki, antybiotyki i leki osłonowe + krople. I właśnie z tym jest problem że ona nie chce brać tych leków bo mówi że gorzkie, że mu po gardle spływają ( krople), że brzydko pachną itp. Każdy powód jest dobry. Nie wiem co robić. Jak mu podać te leki tak by ich nie wypluwał i żeby to nie była walka

Odnośnik do komentarza

~Mała__MI
Acha 4 latkowi ze strzykawki... przecież jak on zobaczy strzykawkę to dopiero dostanie histerii

ale nie strzykawka z igłą. co ty myślisz, że 2latka nic nie rozumie? Odróżnia strzykawkę od łyżki, chociaż nie ma 4 lat. Moja córcia ma 2 lata i z łyżki pić nie chce, a z takiej specjalnej strzykawki do podawnia leków pije, bo można wtedy powoli wlewać do buzi i się nie krzywi. A jak chcę jej z łyżki dać, to masakra

Odnośnik do komentarza

Achaa uważaj bo ciśnienie skoczy. Jasne że wiem że bez igły za kogo ty mnie masz?
Widziałam te strzykawki dodawane do syropów i wydaje mi się że jesli dziecko nie chce wypić lekarstwa z łyżeczki to raczej jeszcze bardziej przestraszy się jak zobaczy coś podobnego do strzykawki. Bo strzykawki raczej dziecku nie kojarzą się dobrze

Odnośnik do komentarza

Moje dziecko ma 2 lata i włąsnie wrócilismy ze szpitala po ostrym zapaleniu krtani. Do domu dostał antybiotyk i steryd Encorton. O matko .... :( to jest dramat, podanie tych leków. Antybiotyk mieszamy w jogurcie, za pozwoleniem lekarza, i jakos idzie, zas encotronu za diabła nie chce zazyc pod żadną postacia. Ani w herbacie, ani w kaszce, ani w jogurcie, nawet do parówki wciskałam i tez nie, dlatego moja droga dobrze Cie rozumiem i współczuje. Życzę duzo zdrowia i cierpliwosci.

Odnośnik do komentarza

~Mała__MI
Achaa uważaj bo ciśnienie skoczy. Jasne że wiem że bez igły za kogo ty mnie masz?
Widziałam te strzykawki dodawane do syropów i wydaje mi się że jesli dziecko nie chce wypić lekarstwa z łyżeczki to raczej jeszcze bardziej przestraszy się jak zobaczy coś podobnego do strzykawki. Bo strzykawki raczej dziecku nie kojarzą się dobrze

każde dziecko reaguje inaczej, moja np ze strzykawki pije chętnie, a przed łyżeczką ucieka. Moim zdaniem podawanie leków strzykawką jest o wiele prostsze niż łyżeczką, przy czym jeszcze dodatkowo połowa się wylewa gdy dziecko się kręci. Gdyby nie te strzykawki, to nie wiem co ja bym robiła.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...