Skocz do zawartości
Forum

Metoda Yuzpe a ryzyko ciąży


Gość to...x3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Dziś około godziny 15 odbyłam stosunek z chłopakiem.Niestety bez żadnej formy antykoncepcji.O godzinie 17 zażyłam 4 tabletki antykoncepcyjne Naraya.Podkreślam,że nigdy wcześniej nie stosowałam tabletek antykoncepcyjnych.Czytałam o tzw metodzie Yuzpe czy wzięcie tych 4 tabletek plus po 12 godzinach znowu zmniejszy ryzyko bycia w ciąży?Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

W zeszły piątek zaczęłam brać tabletki Daylette. W trzecim dniu cyklu miałam ostre wymioty po mniej więcej 2 godzinach od zażycia tabletek. Nie wzięłam jednak dodatkowej tabletki bo nie doczytalam o tym.
W 10-tym dniu brania tabletek uprawiałam seks bez zabezpieczeń i zaczęłam sie obawiać, że mogę zajść w ciążę. skorzystałam z metody Yuzpego stosując microgynon. Czy powinnam dalej stosować daylette normalnie do końca opakowania?

Odnośnik do komentarza

Mam okres co 28 dni.3.01 ostatnia.17.01 byl pierwszy raz.Zero tab.anty,chlopak nie byl zabezpieczony.Nie bylo wytrysku w pochwie. Kolejne 6 dni tak samo przy czym caly czas przy zwyklym stosunku czulam bol i mialam krew z blony dziewiczej.7.dnia,23.01 byl wytrysk w pochwie, blona dziewicza juz calkiem rozerwana,nie czulam bolu.Uzylam met.Yuzpe,2 tabletki Microgynon,10h po stosunku,po12h znow 2,po18h znow 2.Wzielam dla pewnpsci 5 tab.25.01 i po12h znow 5 tab.Jakie jest ryzyko ciazy?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...