Skocz do zawartości
Forum

Kiedy zapisać dziecko na kurs językowy?


Gość Korczakowa

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki wiek jest wiekiem odpowiednim dla dziecka na rozpoczęcie nauki języka obcego? Mam w domu sześciolatka, poszedł do zerówki, ale w naszej szkole nie ma żadnego języka (nawet płatnego). Chciałabym go zapisać do jakiejś szkoy językowej (musielibyśmy dojeżdżać 20 min). Czy 6 lat to odpowiedni wiek, na naukę jęzka obcego? Nie chce zmuszać syna i nie chce żeby pieniądze, bądź co bądź, niemałe, poszły w błoto. Czy taki małolat jest w stanie cokolwiek przyswoić?

Odnośnik do komentarza

Nikt nie mówi o zabieraniu dzieciństwa jeśli zajęcia są odpowiednio przygotowane dla dzieci, a maluszki są znane z tego, że łatwo im przychodzi nauka wszystkiego co nowe. Moja bratanica chodziła na kurs do Szkoły Języka Francuskiego w Warszawie na który sama ją zapisałam gdy miała lat 7. Wcześniej oczywiście zapoznałam się z wyglądem kursów, bo chciałam dla bratanicy jak najlepiej. Wybrałam więc zajęcia na których nauka jest równa zabawie. Tak trzeba do dzieci podchodzić - uczyć ich i bawić się z nimi jednocześnie. Mała ma na zajęciach różne edukacyjne zabawy i naprawdę nie sądzę, by taka godzina tygodniowo zabierała jej dzieciństwo. ;)

Odnośnik do komentarza

moim zdaniem spoko. oczywiście musi to być placówka przystosowana dla dzieci. niemniej jednak ja swoją córkę posłałam za późno i nie dość, że gorzej przyswaja naukę, to jeszcze musi łączyć z większymi niż w dzieciństwie obowiązkami szkolnymi. na szkołę nie ma co liczyć, chyba że masz kasę na jakąś prywatną szkołę. dobrze przynajmniej, że trafiłam z tą moją 15-latką na porządną szkołę. zapisałam ją do speak up i nawet jest zadowolona. po ocenach w szkole też widzę znaczną poprawę. niemniej, uważam że twoje dziecko musi mieć wybitnie dobre warunki w szkole, żebyś prędzej czy później nie była zmuszona go gdzieś posłać.

Odnośnik do komentarza
Gość ania111111

Jak to, to w przedszkolach waszych dzieci nie było angielskiego? moja córka chodzi do przedszkola od 3 roku życia i z racji tego że musieliśmy się kilka razy przeprowadzać to uczęszczała do tej pory do 3 przedszkoli, tzn. aktualne jest w tym trzecim. Mała ma 5 lat, przedszkola są ,,zwykłe,, państwowe i w każdym był angielski. Myślałam że teraz wszędzie uczą tego języka.

Odnośnik do komentarza

Chyba najlepszym wiekiem jest wiek szkolny na rozpoczęcie nauki języka angielskiego. Wiadomo im dziecko młodsze tym szybciej się uczy, ale my naszemu synowi nie chcieliśmy zabierać dzieciństwa i nie zapisaliśmy go na żadne zajęcia poza tymi przedszkolnymi. Dopiero kiedy poszedł do szkoły to zapisaliśmy go na zajęcia dodatkowe do szkoły językowej Berlitz (https://www.berlitz.pl/) . Lekcje są dwa razy w tygodniu, więc moim zdaniem to odpowiedni czas na to, żeby się sporo nauczyć. Syn z zajęć w tej szkole jest bardzo zadowolony i na szczęście chętnie na nie jeździ. :) Jednak kiedy wy zapiszecie dziecko na kurs językowy to zależy tylko od was :)

Odnośnik do komentarza
Gość Kaśkaa23

To bardzo dobre pytanie. Fakty są takie, że dzisiaj świat jest bardzo zglobalizowany. Im szybciej dzieci nauczą się języków obcych, tym będzie im prościej w życiu. Jak dla mnie takie kursy jak https://www.deru.pl/ mogą być zdecydowanie najlepszym wyborem. W końcu ta szkoła językowa w katowicach  ma duże doświadczenie w nauczaniu, dlatego też możecie być spokojni o to, że zastosują odpowiednie metody nauczania.  dopasowane do wieku.

Odnośnik do komentarza

Nam również zależało na tym, aby dziecko od najmłodszych lat miało styczność z językiem angielskim, dlatego też zdecydowaliśmy się na przedszkole językowe. W sobotę byliśmy na zajęciach, fantastycznie spędzony czas, nasze dziecko nie chciało wychodzić, to nam pomogło podjąć decyzje. od września będzie przedszkolakiem w Tequesta ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...