Skocz do zawartości
Forum

Nieleczone zaburzenia pracy tarczycy w ciąży a zdrowie dziecka


Gość ma...on

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .ostatnio po zbadaniu krwi okazało sie że mam niedoczynność tarczycy.Lekarz stwierdził że napewno miałam już w ciąży , dziecko ma 1rok i 3tyg.Nikt mi niestety o tym nie powiedział ciążą była prowadzona w Londynie, gdzie w dalszym ciągu mieszkam.Mimo zapewnienia po porodzie że dziecko jest zdrowe teraz martwię się czy moja nadczynnosc t. nie wpłynęła na nimi czy nie będzie miała z tego powodu problemów.Na dzień dzisiejszy dziewczynka jest pokazem zdrowianie choruje , miała tylko raz katar.Czy powinnam jej zrobić jakieś badania? londyńska służba zdrowia niestetJestem leczy nie interesuje się zabardzo.Moja pierwsza wizyta u endokrynologa jest dopiero w grudniu.Nie wiem czy wystarczająco dobrze jestem leczona, teraz przyjmuje kalmidozol bez propanolu ponieważ mam niskie ciśnienie ale serce bije w dalszym ciągu szybko, mimo że po już pierwszych dawkach poczułam się lepiej.Jak długo trwa leczenie tymi tabletkami i czy wszystkie na nadczynnosci t. mają tak wiele złych skutków ubocznych? proszę powiedzieć czy mój przypadek tej niedoczynność jest ciężki przy parametrach z krwi T4 (ft4) wynik 88.280pmoI/L . prawidlowa norma 12.000-22.000 a TSH wynosi moje 0.005mU/L a norma 0.270-4.200 bardzo dziękuję.pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witam!
W zamieszczonym opisie dwa razy podała Pani, że choruje na niedoczynność tarczycy, oraz dwa razy, że jest to nadczynność. Podane wyniki badań wskazują na subkliniczną nadczynność tarczycy (fT4 prawidłowe, TSH obniżone). Niestety nie ma takiej możliwości, by ocenić kiedy zaczęły się Pani problemy z tarczycą i czy miała je Pani w ciąży. Jeżeli jednak dziecko rozwija się prawidłowo to w zasadzie nie ma powodów do wykonywania specjalistycznych badań z tego powodu. Jeżeli choruje Pani na chorobę Graves-Basedowa wskazana jest ocena funkcji tarczycy dziecka.
Niestety nie jestem w stanie ocenić czy jest Pani leczona prawidłowo, ponieważ taki lek jak kalmidozol wg google nie istnieje. Jeżeli lekarze nie zaproponują Pani innej formy leczenia tej nadczynności to będzie Pani musiała przyjmować leki przewlekle.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...