Skocz do zawartości
Forum

Dziecko przestało jeść pokarm oprócz piersi


Gość eni

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moja córeczka ma 7 miesięcy, jest karmiona piersią i od końca 6 miesiąca słoiczkami - stopniowo. Planuję przestać karmić piersią i wprowadziłam mleko modyfikowane. Przy pierwszej udanej próbie córka wypiła 70 ml, drugiego dnia również, a trzeciego dnia nastąpił bunt. Nie wypiła nic, wpadla w histerię i od tego momentu nie je nic poza moim mlekkiem. Zaciska buźkę kiedy próbuję podać jej łyżeczką dania,które wcześniej chętnie jadla. Od 2 dni nie podaję jej nic poza piersią licząc,że zapomni i zaczniemy wszystko od nowa. Nie wiem co robić? Jestem uwiązana, bo mała je średnio co 2 godziny. Dodam,że waży 9kg (urodzeniowa: 3,630kg), objada się tak,że ulewa. Myślę,że chce się często przytulać,a nie tylko jeść i nie potrafię jej odmówić. Proszę o radę jak przejść na butelkę i co zrobić,żeby znowu jadła cokolwiek poza moim mlekiem.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Przestawienie dziecka na mleko modyfikowane może sprawiać kłopoty. Ma to związek z tym, iż dziecko jest przyzwyczajone do pokarmu matki. Powinna być Pani konsekwentna w swych działaniach. Brak konsekwencji może skutkować jeszcze większymi trudnościami w przejściu na mleko modyfikowane. Istnieje również prawdopodobieństwo, że dziecko nie toleruje mleka, które próbuje Pani wdrażać. Warto zastanowić się nad zmianą preparatu. W razie wątpliwości proszę skonsultować się z lekarzem pediatrą.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...