Skocz do zawartości
Forum

Bóle serca a ciąża


Gość eldoradooo

Rekomendowane odpowiedzi

Gość anastazjaaa

Niedawno dowiedziałam się, że choruje na wypadanie płatka zastawki mitralnej. Wszystko było w porządku.. Odczuwałam tylko duszności i "kłucia" serca. Mam to od dawna i przyzwyczaiłam się już do tego.. Lecz od 3 dni przez cały czas boli mnie serce. Jeszcze nigdy tak nie miałam. Ten ból jest silniejszy od typowych "kłuć" i można by rzec nieustanny. Cały czas go odczuwam. Na dodatek od czasu do czasu ból jest przez chwilę silniejszy, znaczy podczas bólu na dodatek odczuwam mocniejsze kłucia. Na dodatek dodam, że jestem w 29 tygodniu ciąży? Co to może być i czy powinnam obawiać się o własne zdrowie a tym bardziej dziecka?

Odnośnik do komentarza
Gość eldoradooo

spodziewam się dziecka. Niedawno dowiedziałam się, że choruje na wypadanie płatka zastawki mitralnej. Wszystko było w porządku.. Odczuwałam tylko duszności i "kłucia" serca. Mam to od dawna i przyzwyczaiłam się już do tego.. Lecz od 3 dni przez cały czas boli mnie serce. Jeszcze nigdy tak nie miałam. Ten ból jest silniejszy od typowych "kłuć" i można by rzec nieustanny. Na dodatek od czasu do czasu ból jest przez chwilę silniejszy, znaczy podczas bólu na dodatek odczuwam mocniejsze dodam nawet gwałtowne kłucia. Jestem w 29 tygodniu ciąży. Co to może być i czy powinnam obawiać się o własne zdrowie a tym bardziej dziecka?

Odnośnik do komentarza

Witam,
W przypadku zaostrzenia objawów wypadania płatka zastawki należy udać się do lekarza w celu wykonania EKG i ECHO. Dopiero ocena wyników tych badań umożliwia zaplanowanie dalszego postępowania.
W trakcie ciąży nawet ciężka niedomykalność jest dobrze tolerowana i nieszkodliwa dla dziecka o ile nie występują jej ciężkie powikłania jak nadciśnienie płucne lub migotanie przedsionków.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...