Skocz do zawartości
Forum

Choroba Recklinghausena


Gość Kijażka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
U mojej córki która ma 17 miesięcy zdiagnozowano choroba recklinghausena. Jestem załamana. Diagnoza jest prawie pewna, lekarz jeszcze każe nam zrobić badania ct, eeg, usg brzucha i kilka innych. Córcia ma około 7-8 plam ,,kawy z mlekiem". Co robić? Jakie są szanse na normalne życie?

Odnośnik do komentarza

Brat mojej znajomej ma tę chorobę i ma obecnie 19 lat. Zyje w miare normalnie. więc głowa do góry, może ni bedzie tak źle. Objawy tej choroby moga się pojawiać błyskawicznie ale i może być tak że przez długi okres czasu nic nie będzie się dziać

Odnośnik do komentarza

Szanowna Pani,
Zapraszam serdecznie na stronę stowarzyszenia Alba Julia, które współtworzą lekarze oraz osoby dotknięte tą chorobą. Na początek jednak proponuję poczekać, aż rozpoznanie będzie pewne (konieczne jest badanie nie tomografii, lecz MRi czyli rezonansu magnetycznego). Nie wiem z jakiej miejscowości Pani pochodzi, ale polecam naszą bydgoską Poradnię Fakomatoz przy szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. Jurasza i panią dr Jatczak-Gacę, która od lat zajmuje się dzeićmi z NF1 czyli ch. Recklinghausena. Można też u nas wykonać specjalistyczne badanie psychologiczne, które jest standardem u dzieci z tą chorobą. Pozdrawiam serdecznie i głowa do góry. Magda Trzcińska, neuropsycholog, Szpital Uniwersytecki nr 1 w Bydgoszczy

Odnośnik do komentarza
Gość Pytającaaaaaaa

Witam,

czy są jakieś statystyki mówiące o tym, ile z osób posiadających więcej niż 5 -6 plamek kawy z mlekiem miało przez całe życie tylko te plamki i nie zachorowało na Nf1?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...