Skocz do zawartości
Forum

Nieregularne przyjmowanie tabletek a ryzyko ciąży


Gość w..a

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zapomniałam wziąść 20tej tabletki. Wzięłam ja dopiero na drugi dzień wieczorem wraz z następną. Kochałam się dzień przed pominięciem tabletki, w dniu pominięcia tabletki i dzień po pominięciu tabletki z wytryskiem w środku. Wcześniej także niezbyt regularnie je brałam. Czy jest szansa że mogę być w ciąży?

Odnośnik do komentarza

pytanie jak bardzo nieregularnie. Czytałam ostatnio o lasce co brała co 36 godzin żeby było taniej i w końcu się doigrała. Czego to ludzie nie wymyślą.

W dzień pominięcia i w dzień przed to nic nie zrobisz ale jak wiedziałaś że pominęłaś tabletkę to trzeba było sobie odpuścić juz ten dzień po albo się dodatkowo zabezpieczyć. w sumie mogłaś w ogóle zrobić 7-dniowa przerwę, zamiast brac te tabletki.

Odnośnik do komentarza

~w..a
To jest tak: chciałabym zajść ale świadomie nie mogę się na to zdecydować. Gdybym wpadła cieszyłabym się, dlatego nie przywiązuje aż takiej uwagi do brania regularnie tabletek.

to po co bierzesz te tabletki i trujesz organizm? poza tym gdyby się zdarzyło że jesteś w ciąży, to branie tabletek anty w trakcie ciąży zagraża dziecku , więc nie wiem dlaczego masz take podejście że nie przywiązujesz wagi do brania ich regularnie. albo ich nie bierz w ogóle, albo bądź konsekwentna.

Odnośnik do komentarza

~w..a
Nie chce go złapać na dziecko, on wiedział że nie wzięłam tabletki i wie jakie mogą być tego skutki. Też chciałby już dziecko bo jest po 30tce ale tłumaczymy sobie że najpierw musimy kupić mieszkanie.

zawsze znajdzie się jakiś powód żeby przeciągnąć posiadanie dziecka, jak kupicie mieszkanie to będzie inny. Można tak do śmierci.

Odnośnik do komentarza

Nie no szansa na ciążę jest jakaś, ale podobnie jak osoby wyżej uważam że trochę nierozsądnie postępujesz. Nie dość że się niepotrzebnie trujesz skoro dopuszczasz możliwość ciąży, to jeszcze bierzesz tabletki nieregularnie co dodatkowo rozstraja organizm, bo przekraczanie tych 12 godzin ci się zdarza dosyć często jak widzę a nie powinno tak być. No i oczywiście możesz zaszkodzić dziecku. Niby się mówi że hormony się szybko ulatniają z organizmu i że od razu po odstawieniu tabletek można śmiało zachodzić w ciążę, ale ... Ciąża jest okresem gdzie hormony odgrywają dużą rolę, wiadomo że niejednokrotnie dziewczyny mają problemy po odstawieniu tabletek bo gdzieś okres się zgubił i trzeba wywoływać sztucznie, trzeba pobudzać naturalne działanie hormonów na nowo, a to już ma wpływ w przypadku ciąży. Poza tym tabletki powodują niedobory w organizmie, a niedobory mają też wpływ na hormony, np. niedobór magnezu ma wpływ na wydzielanie progesteronu, a wiadomo że progesteron podtrzymuje ciążę.

Sama jestem w takiej sytuacji że chce ale się boję i korzystam z metod naturalnych, a w dni płodne czasami stosunek przerywany, a czasami do końca, jak to początkowe dni. Może coś z tego będzie może nie. Na wypadek jakbym wpadła to przynajmniej wiem że nie mam żadnych zaburzeń hormonalnych i wszystko działa jak należy.

Odnośnik do komentarza

Witam,
przyjmuje tabletki anty. aktualnie jestem w połowie 5 opak. Od 3 dni zauważalny był na bieliźnie lekko różowawy śluz, teraz jest on już bardzo brązowy, są to małe ilości, ale niepokoją mnie. Dodam , że kilka dni temu w rzędzie drugim 8-14 zapomniałam zażyć tabletki, w zwiazku z tym przyjęłam dwie naraz oraz kilka dni pozniej przyjełam tabletke z ponad 12 opóźnieniem.

co mam zrobić w tej sytuacji?

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam pytanie odnośnie tabletek antykoncepcyjnych. Zażywam tabletki vibin i ostatnimi czasy nie biorę ich o regularnych godzinach. W poniedziałek zapomniałam wziąć tabletkę i wypiłam dużą ilość alkoholu. Po powrocie wzięłam tabletkę godzinę przed upływem 12 godzin. Na następny dzień wzięłam na wszelki wypadek dwie tabletki już o normalnej godzinie, ponieważ niezbyt pamiętałam czy poprzedniego wieczora na 100% wzięłam tabletkę. Czy skuteczność tabletek została zachowana?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...