Skocz do zawartości
Forum

Pneumokoki po szczepieniu


Gość Anita34

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Moja córka ma skończone 2 lata. Niedawno została zaszczepiona na pneumokoki.
PO szczepieniu jakiś miesiąc, może dwa zaczęła się nasza gehenna. Córka non stop ma kaszel, katar i napadową graczkę dochodzącą do 39 stopni. Zrobiłam jej wymaz z nosa bo lekarze cąły czas mi mówili że to jest alergia. W wymazie wyszły pneumokoki, nie wiem skąd córka mogła je złapac i jakim cudem jest chora skoro była szczepiona.

Odnośnik do komentarza
Gość mamamuminka

może szczepionka była wykonana za późno i w efekcie córka złapała wirus...(moja ciotka co roku szczepi się na grypę i co roku zaraz po szczepionce jest chora...) moja córcia była szczepiona na pneumokoki pierwszy raz gdy miała miesiąc, później były jeszcze 3 dawki ostatnia w wieku ok 2 lat, bo powinny być 4 dawki szczepionki...i słyszałam gdzieś, że 1-szą dziecko powinno przyjąć najpóźniej do 6 miesięcy...

Odnośnik do komentarza

Najważniejsze, że zaszczepione, kasa dla firmy farmaceutycznej, przychodni, lekarki .... się zgadza, więc teraz problemem nie będzie szczepionka, tylko tak jak piszą pozostali... że wszystko winne tylko nie szczepionki ...

Odnośnik do komentarza
Gość Marcus

Znam jedną osobę której dziecko zachorowało na pneumokoki. Do dziś powtarza że gdyby wiedziała to by zaszczepiła. I nie mówię o chorobie typu 39 stopni i katar. 1 na milion - może tak, ale straszna choroba - nie działają antybiotyki, a kuracja kosztuje tysiące złotych - specjalne konsylium lekarzy decyduje o zakupie i trzeba podać natychmiast. Coś jak sepsa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...